Biologiczna oczyszczalnia ścieków – pozwala zaoszczędzić?

biologiczna oczyszczalnia
Biologiczna oczyszczalnia ścieków – warto w nią zainwestować?
Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków – nazwa ta, już od dłuższego czasu, nie jest dla Polaków pojęciem zagadkowym. Dodając do niej słowo "biologiczna", sprawiamy, że z całości można wyczytać zarówno jej przeznaczenie, jak i technologię, w jakiej to urządzenie pracuje.

Na czym polega wyjątkowość takiej oczyszczalni? Dlaczego warto ją mieć? I w końcu – dlaczego to się opłaca? To bardzo ważne pytania zarówno z punktu widzenia użytkownika i jego potrzeb, jak i naszej planety. Dbałość o to, abyśmy żyli w czystym, bezpiecznym ekosystemie staje się naszym priorytetem. Biologiczna oczyszczalnia ma nam to zapewnić.

Jest to trend widoczny w rozwiniętych, świadomych społeczeństwach, w tym w Polsce. Cenną wiedzę najlepiej czerpać u źródła. Z tego powodu, swoje pytania skierowałam do ekspertów z firmy Eko House. A efekty tych (prawie naukowych!) poszukiwań właśnie chcę ci przedstawić.

Biologiczna, czyli jaka?

Warto zacząć od tego, że ten typ oczyszczalni działa na zasadzie bardzo nowoczesnej, genialnej w swej prostocie technologii. Ścieki kierowane do urządzenia są poddawane działaniu bakterii tlenowych, dla których jest to nic innego jak pokarm. Efektem tych naturalnych, biologicznych procesów jest ściek oczyszczony w 98%, tzw. woda pościekowa. Możesz ją śmiało wykorzystać na przykład do podlewania roślin ozdobnych.

To ogromna oszczędność tego naturalnego surowca, którego tak bardzo brakuje w niektórych częściach świata. Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków są dostępne na stronie www.ekohouse-oczyszczalnie.pl. Jako, że sama jestem zainteresowana tym tematem, postanowiłam dowiedzieć się jeszcze więcej.

Realne korzyści dla użytkownika

Być może nie zdajesz sobie sprawy, jak dużo pieniędzy, czasu i energii możesz zaoszczędzić, decydując się na biologiczną oczyszczalnię ścieków. Ale o tym opowiem za chwilę. Teraz wyobraź sobie, że jest upalny, letni dzień i chcesz z rodziną wypocząć przed domem. Piękny, zadbany zielony teren aż się prosi o to, by zrobić grilla, piknik lub pograć z dziećmi w piłkę. I wszystko byłoby idealnie, gdyby nie… zapach.

Więcej informacji

o biologicznej oczyszczalni 

Wiesz, jak koszmarnie cuchnie szambo? Nawet, jeśli przebywasz na świeżym powietrzu poczujesz się, jakbyś został zatrzaśnięty w publicznej toalecie wystawionej podczas rockowego koncertu. Biologiczna oczyszczalnia ścieków nie sprawi takich kłopotów, bo procesy, które w niej zachodzą są bezwonne. Za to ode mnie piątka z plusem!

Money, money, money…

Często mówi się, że ekologiczne rozwiązania są bardzo drogie. Ale, jeśli przyjrzysz się propozycji, którą oferują eksperci z www.ekohouse-oczyszczalnie.pl okazuje się, że jest wręcz przeciwnie. Inwestycja w biologiczną oczyszczalnię ścieków to nie tylko atrakcyjna cena urządzenia (płatność możesz rozłożyć na raty!), ale także szybki zwrot kosztów inwestycji. Potrzebujesz konkretnych cyferek? Proszę bardzo. Użytkując tradycyjne szambo przez 5 lat, wydasz w tym okresie nawet 10000 złotych. Za to przydomowa oczyszczalnia uszczupli twój portfel o jedyne 550 zł. Grzech nie skorzystać.

Którą oczyszczalnię?

powinieneś wybrać

Warto wymienić stare szambo lub tradycyjną oczyszczalnię na biologiczną? Oczywiście, że tak. Podczas poszukiwań informacji na ten temat nie natknęłam się na negatywne opinie. Weź pod uwagę, że dzięki tej technologii zadbasz o własne finanse, wyprodukujesz wodę, której użyjesz podczas niektórych czynności gospodarczych i bardzo pomożesz naszej planecie.

Konkretne rozwiązanie, najlepsze dla ciebie i twojego domu, pomogą wybrać profesjonaliści z Eko House. Zajrzyj na stronę www.ekohouse-oczyszczalnie.pl, skontaktuj się i ciesz nowym nabytkiem ?

Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Schody drewniane – co musisz o nich wiedzieć?

Niedawno sprawdziłam najczęstsze zapytania dotyczące drewnianych schodów. Polscy internauci wydają się być...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *