Cegła we wnętrzach – 5 pomysłów na aranżację

Cegła we wnętrzach - 5 pomysłów na aranżację
Cegła we wnętrzach - 5 pomysłów na aranżację
W cegle zaklęta jest historia. Dekoracje i całe ściany pokryte tym materiałem wciąż zdobywają nowych miłośników. Obecnie, cegłę można wykorzystać praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Nada charakteru salonowi, stworzy niepowtarzalny klimat w łazience i zachwyci w kuchni. Dziś podpowiem ci, jakie style możesz wyczarować używając cegły. Zapraszam w podróż po pięciu różnych aranżacjach. Mam nadzieję, że któraś z nich trafi w twój gust i przekonasz się, że cegła we wnętrzach potrafi narobić fajnego zamieszania.

Styl industrialny

cegła we wnętrzach

Do uzyskania tego modnego klimatu użyj płytki o nazwie “Starówka Warszawska”. Pozyskuje się ją z najstarszych budynków. Jej nieregularne brzegi oraz wyjątkowy kolor oddają niepowtarzalność pomieszczenia, dzięki czemu po jej montażu otrzymasz oryginalny stary mur.

A to nieodłączny element wnętrza utrzymanego w przemysłowym stylu. Całość dodatkowo podkręca surowość cegły i świadomość, że każdy jej milimetr “widział i słyszał” ponad stuletnie historie.

Styl rustykalny

cegła we wętrzach

Odznacza się prostą formą, bezpretensjonalnością i zamiłowaniem do natury, więc musi się w nim znaleźć miejsce dla drewna. A jego połączenie z cegłą daje ciepły, domowy klimat. Na ścianach świetnie sprawdzi się biała cegła, która nasuwa skojarzenia z dworkiem szlacheckim lub uroczą, wiejską chatką.
Rustykalny styl kocha się w lustrach w drewnianych ramach, wiklinowych dodatkach oraz ogromnych kominkach obudowanych cegłą lub kamieniem.

Styl nowoczesny

cegła we wnętrzach

W tego typu wnętrzach najczęściej stosowana jest płytka “Fort Bema”. Jest to ręcznie wyrównywana płytka licowa, która sprawia, że nasze wnętrza są surowe, ale niekoniecznie stare. Dodatkową zaletą jest możliwość wybrania koloru fugi, dopasowując ją do koloru ścian lub podłogi.

Styl klasyczny

cegła we wnętrzach

Kiedy myślisz o cegle, najczęściej na pewno nasuwa ci się ta w czerwonym, rdzawym kolorze. I właśnie takie cegły idealnie sprawdzą się podczas aranżacji mieszkania w klasycznym stylu. Szczególnie polecam płytki “Alejki Wilanowa”. Barwa oraz charakterystyczna struktura sprawiają, że przeniesiesz się do eleganckiego wnętrza.

Styl skandynawski

cegła we wnętrzach

Ten klimat oddasz, stosując płytki cementowe. Do wyboru aż dziesięć kolorów – od białych, poprzez czerwienie, aż po głęboki grafit, więc jest w czym wybierać. Dopełnieniem ściany jest użycie odpowiedniej fugi, co nadaje ścianie charakter oraz dopasowuje do wnętrza.
Innym rozwiązaniem jest malowanie płytek ceglanych po montażu na ścianie. Jest to bardzo często stosowany zabieg, dzięki któremu możesz uzyskać dowolny kolor ściany.

Znasz już kilka propozycji aranżacji z użyciem różnych rodzajów cegły, więc pora wziąć się do roboty 🙂 Cegła we wnętrzach urządzonych w najpopularniejszych stylach podkręci ich charakter, więc nie potrzebujesz dodatkowych ozdób.

A jeśli szczególnie zainteresował cię temat dekoracji ścian, TUTAJ pobierzesz darmowy eBook, w którym doradzam jak możesz je modne ozdobić.

Więcej od Sara Duszyńska

Meble ze sklejki – polski design zgodny z naturą

Drewno i sklejka. Wdzięczne, ekologiczne materiały, z których powstają oryginalne, unikatowe meble...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *