Cegła – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

cegła
Ten motyw dekoracyjny przewija się w wizjach projektantów już od kilku sezonów i wciąż budzi zainteresowanie. Sprawdzam gdzie, jak i dlaczego warto użyć cegieł do stworzenia charakteru domu lub mieszkania.

Czy cegła jest łatwa do zamontowania? I czy wszędzie pasuje? Takie pytania często widuję na forach internetowych. Może ty też nie wiesz paru rzeczy, które pomogłyby Ci w podjęciu decyzji? Zerknij na króciutki, ale konkretny poradnik. Stworzyłam go inspirując się cegłą, jaką można kupić u Elkamino Dom 🙂

Cegła – czy można jej użyć wszędzie?

Fot. Elkamino Dom

W zasadzie… tak 🙂 Jeśli zastanawiasz się nad wykorzystaniem tego materiału w kuchni lub w łazience, pamiętaj o impregnatach, które zablokują działanie tłuszczu i wody. Odpowiednio zabezpieczona płytka może cieszyć oko w każdym wnętrzu.

Płytki „Stara Cegła”

w różnych kolorach

Cegła oczywiście nie musi być czerwona. To idealna opcja dla większych pomieszczeń. W mniejszych metrażach świetnie sprawdzi się taka w białym kolorze – optycznie powiększy wnętrze.
Dobrze zabezpieczona cegła może również stanowić wyjątkową elewację budynku. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Kto powinien zająć się montażem?

Fot. Elkamino Dom

Sam montaż nie jest czynnością wymagającą wielkich kwalifikacji i każdy, kto ma minimalne pojęcie o budownictwie na pewno sobie z tym poradzi. Ważne jest natomiast doświadczenie, które ma olbrzymi wpływ na uzyskany efekt oraz na czas wykonywanej pracy. Osobie wykonującej taką pracę po raz pierwszy, montaż 15 m2 zajmuje tydzień.

Płytki „Stara Cegła”

do wewnątrz i na zewnątrz budynku

Długo? To prawda. Wykwalifikowani specjaliści skończą pracę w jeden dzień. Więc tylko od ciebie zależy czy chcesz poświęcić czas i cieszyć się z samodzielnie wykonanej pracy, czy wolisz mieć efekt praktycznie od razu.

Realne plusy cegły

Fot. Elkamino Dom

Bez koloryzowania i mydlenia oczu. Poznaj konkretne i prawdziwe plusy cegły na ścianie:
ponadczasowość i uniwersalność (odnajduje się między innymi w stylu skandynawskim i nowoczesnym),
wytrzymałość i trwałość (niestraszne jej mróz, ogień i wilgoć),
izolacja termiczna oraz akustyczna,
łatwość w utrzymaniu czystości.

Zdecydowany? Nie ma się nad czym zastanawiać. Przepiękne płytki „Stara Cegła” w atrakcyjnej cenie kupisz na www.elkaminodom.pl. Tam też możesz zapytać fachowców o to, którą z nich wybrać 🙂

Do stylowej ściany przyda się taki sam kominek 😉 TUTAJ napisałam o tym, który z nich i dlaczego warto wybrać. Udanej lektury!

Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Meble z litego drewna i nieoczywiste połączenia

Możesz powiedzieć, że użycie drewna od razu definiuje styl wnętrza. Ale czy...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *