Dekorujemy okna – najgorętsze trendy!

Dekorujemy okna - najgorętsze trendy!
Dekorujemy okna - najgorętsze trendy!
Wystrój okna jest kluczowym elementem każdego mieszkania - nadaje wnętrzu odpowiedni charakter i styl. Twoje własne „M” urządź w zgodzie ze swoją naturą tak, by czuć się w nim swobodnie i komfortowo.

Jednym z najważniejszych, ale również najpopularniejszych rozwiązań, gdy dekorujemy okna są firany oraz zasłony. To właśnie dzięki nim wnętrze nabiera „tego czegoś”. Okna, w zależności od tego jak są duże i jaki mają kształt, potrzebują odpowiedniej oprawy. Dzisiaj pokaże ci jak je udekorować, by najlepiej wpisały się w obecnie najmodniejsze trendy.

Dekorujemy okna, ale od czego tak właściwie zacząć?

Radzę, aby w pierwszej kolejności mieć… pomysł. Nie sztuką jest „ukraść” go ze zdjęć przedstawiających gotowe aranżacje. Zawsze może się zdarzyć, że coś, co pasuje w dużym, przestronnym wnętrzu – nie sprawdzi się w mniejszym. Ważne są kolory i taki ich dobór, aby nie gryzły się z odcieniami ścian, mebli i tekstyliów. Tak samo jest ma się sytuacja jeśli dekorujemy okna.
Śmiało możesz skorzystać z koła barw, które pomoże Ci w łączeniu ich ze sobą w ten sposób, by tworzyły spójne aranżacje. Poznasz między innymi kolory bliźniacze i ciekawe kontrasty, które wykorzystasz też w innych aspektach. Na przykład szykując sobie zestaw ubrań na następny dzień. Jeżeli jednak wolisz skorzystać z parady specjalisty w wyborze zasłony, to spieszę z pomocą! Kiedy dekorujemy okna to wiedz, że zasługują one na fachowe traktowanie.

Kupić, uszyć a może zlecić – co wybrać podczas gdy dekorujemy okna?

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Najszybciej będzie kupić gotową zasłonę z tych dostępnych na rynku. Ale czy na pewno chcesz mieć coś, co za chwilę mogą posiadać wszyscy twoi sąsiedzi i znajomi? Gdy dekorujemy okna, kluczowy jest indywidualizm, dlatego zdecydowanie stawiam na kreatywną stronę zasłon. Co prawda nie potrafię sama ich uszyć, ale wiem, że ktoś, a konkretniej profesjonalista w tej dziedzinie, zrobi to za mnie. Nie tylko pomoże wybrać najlepsze materiały i wzory, ale też stworzy zasłonę marzeń.
Oczywiście chwilę trzeba na nią poczekać, ale efekt będzie niezwykły. Kiedy dekorujemy okna zasłoną uszytą na zamówienie – stajemy się właścicielami wnętrza, które oddaje idealnie nasz charakter i jest stworzone na podstawie naszych osobistych preferencji.

Jakie kolory i wzory będą najlepsze, gdy dekorujemy okna?

Rok 2021 to czas, gdy dekorujemy okna w dwóch odcieniach, które na salonach królują, czyli – żółć oraz szarość, wybrane przez słynny Instytut Pantone. Zasłony w tych barwach nie dość, że łączą się w ciekawą całość, to jeszcze nieźle komponują się z innymi kolorami. Decydując się na każdy z nich (lub oba razem) stwarzasz sobie mnóstwo oryginalnych możliwości aranżacji. Pamiętaj, że zasłony potrafią tworzyć świetne kompozycje z innymi tekstyliami – obrusami czy dywanami.
A jakie wzory są teraz na tapecie? Wciąż bardzo silny jest trend inspirowany naturą. Jeśli dekorujemy okna to najlepiej w motywy kwiatowe i roślinne z dużą ilością zielonych elementów, ponieważ wprowadzają świeżość i​ ożywiają wnętrza. Postaw więc na gładkie zasłony w najmodniejszych kolorach tego roku lub stwórz własny ogród albo dżunglę zaraz nad swoim oknem.

Jeżeli dekorujemy okna i zależy nam na wysokiej jakości, pięknych zasłon warto zwrócić się o pomoc do fachowca, który je nam uszyje. To gwarancja niepowtarzalnej dekoracji, która zachwyci każdego.

Schodzimy na ziemię? I to tak dosłownie? 🙂 Zerknij na artykuł, w którym zastanawiamy się, czy warto kupić panele podłogowe w wodoodpornej wersji, o TUTAJ.

Więcej od Ewelina Kopeć

Hotel Skal – idealny do wypoczynku nad morzem

Są takie miejsca, które przyciągają, do których chce się stale powracać bez...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *