Designerski fotel do domu i biura – poznaj nasz typ

Designerski fotel do domu i biura - poznaj nasz typ
Na pewno pamiętasz tradycyjne, duuuuuże fotele, które najczęściej stały w domach naszych rodziców i dziadków. Można było w nich siedzieć, spać i skakać po oparciu.

I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że zajmowały sporo miejsca, a przy tym – dzisiaj ich formy nie pasują do współczesnych wnętrz. Idąc tropem poszukiwań nowoczesnego i wygodnego fotela, znowu trafiłam do firmy TFORY. Pamiętasz mój artykuł o ich wieszaku PILO? Jeśli nie, TUTAJ go przeczytasz. A ja zapraszam cię na kolejną część cyklu “Jak się tworzą TFORY?”, w którym poznasz designerski fotel ANDU.

Skąd ta nazwa?

Designerski fotel

Jako miłośniczka grzebania w etymologii różnych słów, musiałam zapytać projektanta fotela, Pana Ariela Śliwińskiego, o jego nazwę. Moje pierwsze skojarzenie powędrowało w kierunku języka angielskiego, gdzie przetłumaczyłam ją na “i Ty”. Okazało się, że nie miałam racji. Jak wyjaśnił twórca marki, słowo “andu” to spolszczony, fonetyczny zapis angielskiego (czyli jednak!) wyrazu “undo” znaczącego między innymi “odpinanie”.

Nie ma się co dziwić – charakterystycznym elementem mebla jest odpinana poduszka zamocowana dzięki drewnianym guzikom, co nadaje całości intrygującego charakteru.

Do domu i do biura – naturalnie i bezpiecznie

Designerski fotel

Twórca fotela zdecydował się na zaprojektowanie dwóch wersji. Ta “domowa” posiada lekki, dębowy stelaż, zaś ta z przeznaczeniem do biura ma metalową bazę z możliwością obrotu siedziska. Projektant podkreśla, że to oczywiście tylko sugestie. Sam zdecyduj, która z opcji będzie pasowała do aranżowanego przez ciebie wnętrza.


Designerski fotel

Fotel ANDU

poznasz jeszcze bliżej


Kolejną ciekawostką jest wybór materiału, którym został obity designerski fotel ANDU. Co prawda w karcie tkanin znajdują się różne opcje, jednak większość z nich to wełna. Dlaczego akurat ona? Jak mówi designer: “wełna jest materiałem bardzo trwałym, ale przede wszystkim w stu procentach naturalnym. Jej dodatkowym atutem jest też niepalność, co często jest bardzo istotnym elementem szczególnie przy wyposażaniu przestrzeni publicznych.” Ja się z tym zgadzam i doceniam, że estetyka idzie w parze z bezpieczeństwem.

W jakich wnętrzach sprawdzi się fotel ANDU?

Designerski fotel

Mebel jest bardzo nowoczesny, ale nie jest to przeszkodą dla wykorzystania go w klasycznych wnętrzach. Dzięki prostej, neutralnej formie możesz łatwo wkomponować fotel w różne aranżacje, również te bardziej tradycyjne. 

Odmienne oblicza ANDU wynikają między innymi z możliwości wyboru różnych podstaw, ale to nie wszystko. Ważną rolę grają też połączenia kolorystyczne! To od ciebie zależy, jaki odcień tkaniny oraz poduszki będzie posiadał fotel. Najpopularniejsze połączenia kolorystyczne to zarówno silne kontrasty, jak i stonowane, subtelne brązy, zielenie i beże nawiązujące do barw występujących naturalnie w przyrodzie. Jak to mówią – do wyboru, do koloru 🙂


Designerski fotel

Kartę katalogową

fotela ANDU


Designerski fotel ANDU ciekawie łączy w sobie nowoczesny wygląd oraz funkcjonalność. Odpinana poduszka i różne stelaże dostarczają oryginalnych pomysłów na aranżację. A twoje plecy podziękują ci za mądry wybór.


Na koniec jeszcze kilka informacji na temat wymiarów fotela:
głębokość: 70 cm, długość: 68 cm, wysokość: 70 cm. 
Mam nadzieję, że wzbudziłam twoją ciekawość. Zarówno ANDU jak i inne postępowe “TFORY”  znajdziesz TUTAJ 🙂


Więcej od Sara Duszyńska

Kolory Roku 2021 według Pantone. Dodatki

Szarość oraz intensywna żółć... Łącząc je ze sobą możesz tworzyć przeróżne aranżacje,...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *