Deski drewniane – ponadczasowa podłoga w Twoim domu

Deski drewniane - ponadczasowa podłoga w Twoim domu
Deski drewniane - ponadczasowa podłoga w Twoim domu
Jaki obraz maluje się pod twoimi powiekami kiedy myślisz o urządzaniu nowego mieszkania? Czy jest nim… pustka? ;) Najefektywniej wypełnimy ją zaczynając aranżację od wyboru i montażu podłogi.

I to nie byle jakiej, bo takiej, która wniesie do twojego domu wyjątkowy klimat i komfort. Mówię oczywiście o ponadczasowej, drewnianej podłodze. Moim zdaniem nie ma nic lepszego niż rozpocząć dzień od postawienia bosej stopy na naturalnej, ciepłej desce.

Jakie gatunki drewna mamy do wyboru?

Możemy przebierać wśród materiału z drzew rosnących w Polsce, ale jeśli chcemy – zaprosimy do domu drewno z najbardziej egzotycznych zakątków świata. Najpopularniejsze krajowe gatunki to dąb oraz jesion. Za to na drugim końcu globu czekają na nas bardzo wytrzymały teak i karmazynowy merbau.

Lakier czy olej?

Różne sposoby wykończenia drewnianych podłóg dają ogromne możliwości aranżacyjne. Lakierowane podłogi są odporne na zabrudzenia i łatwe w konserwacji, ale bardziej narażone na widoczne zarysowania. Z kolei wykończenie olejem gwarantuje wprowadzenie do wnętrza ciepłego nastroju.

Dębowe deski

o wykończeniu: szczotka, olej

Pamiętajmy jednak, że olejowana podłoga wymaga przeprowadzana okresowej konserwacji. Dzięki rożnym opcjom bez problemu wybierzemy taką podłogę, która będzie współgrać z resztą wnętrza. Znajdą się propozycje zarówno dla miłośników tradycyjnych rozwiązań, jak i amatorów awangardowego designu.

Deski drewniane a ogrzewania

Słyszałeś o tym, że drewnianej podłogi nie powinno kłaść się na ogrzewanie podłogowe? Obalamy ten mit – wystarczy, że podczas montażu i użytkowania będziemy kierować się kilkoma istotnymi zasadami: 
– wybieramy podłogę warstwową, która charakteryzuje się niższym współczynnikiem skurczu i pęcznienia,
– grubość deski nie powinna przekraczać 15 mm, dzięki czemu zachowamy optymalny poziom przewodzenia ciepła.

Elegancki parkiet

w klasyczną jodełkę

Oczywiście, drewniana podłoga nie jest wieczna. Za to można ją wielokrotnie odnawiać 🙂 Wieloletnie podłogi wciąż zdobią wnętrza naszych rodziców i dziadków. Dzięki cyklinowaniu i możliwościom ingerencji w ich wygląd, możemy cieszyć się nimi przez długi czas i dostosowywać je do współczesnych trendów oraz naszych indywidualnych preferencji. Pomogą ci w tym eksperci z firmy Fosztt. TUTAJ poznasz ich bliżej.

A jeśli na nową podłogę przyda ci się wyjątkowy dywan, to TUTAJ przeczytasz o ciekawej możliwości, którą polecam.

Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Wędzarnie Borniak idealne do twoich wyrobów

Jesteś wielbicielem tradycyjnych, wędzonych rarytasów, jak: wędliny, sery czy ryby? Kochasz ich...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *