Donice z włókna szklanego – czym urzekają?

Donice-z-włókna-szklanego-czym-urzekają_

Dzisiejszy rynek oferuje ogromny wybór donic. Wystarczy przejść się do marketu budowlanego, żeby przejrzeć propozycje. Jednak czy warto kupić plastikową tandetę, która rozsypie się przy pierwszym, lepszym podmuchu wiatru?

Moim zdaniem – nie warto. Szukając alternatywy dla wszędobylskich donic z nietrwałych materiałów trafiłam do firmy Cermax. Tutaj dowiedziałam się o pewnej innowacji, która od razu wpadła mi w oko. Donice z włókna szklanego wyglądają zjawiskowo i są dostępne w różnych kształtach, wymiarach i kolorach. Jakie jeszcze mają zalety?

Fiberglass – ekskluzywny budulec

Donice-z-wlokna-szklanego-6

Fiberglass, czyli włókno szklane to materiał, z którego buduje się między innymi elementy do… jachtów i samolotów! Wyobrażasz sobie, jak trwały i solidny musi być? Niestraszne mu złe warunki atmosferyczne, takie jak wilgość czy skrajnie wysokie i niskie temperatury. Donice z włókna szklanego to twoja gwarancja, że  swoim zakupem będziesz cieszyć się przez długie lata, o każdej porze roku.

Donice-z-wlokna-szklanego-1

Fiberglass, czyli włókno szklane to materiał, z którego buduje się między innymi elementy do… jachtów i samolotów! Wyobrażasz sobie, jak trwały i solidny musi być? Niestraszne mu złe warunki atmosferyczne, takie jak wilgość czy skrajnie wysokie i niskie temperatury. Donice z włókna szklanego to twoja gwarancja, że swoim zakupem będziesz cieszyć się przez długie lata, o każdej porze roku.

Donice przyjazne dla roślin

Donice-z-wlokna-szklanego

Donice z włókna szklanego wyglądają na bardzo ciężkie i masywne, ale nic bardziej mylnego. Decydując się na ich zakup, możesz liczyć na to, że jeśli zechcesz zmienić aranżację – zrobisz to bez problemu, samodzielnie. Na pewno docenisz też fakt, że w łatwy sposób utrzymasz je w czystości. Nie potrzebujesz drogich, specjalistycznych preparatów, które są ciężko dostępne.

Donice-z-wlokna-szklanego-3

Przepiękne donice

z włókna szklanego

Włókno szklane „lubi się” z roślinami. Nie ma żadnego złego wpływu na ich rozwój, a wręcz przeciwnie. Dzięki solidnej konstrukcji chroni je przed utratą nawodnionej ziemi i wiatrem. A jako ciekawostkę zdradzę ci, że do podpory roślin w donicach używa się czasami słupków z… fiberglassu. Sam więc widzisz, że ten materiał tworzy z kwiatami bardzo zgodny mariaż 🙂

Czas na design!

Donice-z-wlokna-szklanego-5

Pora się zainspirować 🙂 Jakie są trendy, jeśli chodzi o wybór donic? Cóż, Cermax podpowiada, że ze szczytu drabiny modnych kolorów nie schodzą stonowane odcienie: biel, szarość, czerń. Są to eleganckie, minimalistyczne barwy, pasujące do większości kompozycji ogrodowych czy tarasowych. Jeśli jednak jesteś fanem intensywnych dodatków, Cermax wykona dla ciebie donice w dowolnym kolorze z palety RAL lub NCS.

Donice-z-wlokna-szklanego-2

Donice na wymiar

z włókna szklanego

A kolory to nie wszystko, co możesz wybrać! Marzy ci się ogromna, prostokątna donica? Nie ma problemu. Wolisz mniejszy wymiar na przykład w kulistej formie? Cermax podejmie się również takiego wyzwania. Nowoczesne donice charakteryzują się pewną monumentalnością i surowością, ale ty nie musisz zawsze iść z bieżącym nurtem. Sam wybierz, czy chcesz postawić na sprawdzony design, czy odbiec od trendu 😉

 

Więcej o wszystkich możliwościach zamówienie donic z włókna szklanego na wymiar przeczytasz na stronie producenta, o TUTAJ.

 

A jeśli temat związany z urządzaniem ogrodu jest ci teraz jeszcze bliższy, to TUTAJ sprawdzisz, jak urządzić nowoczesny taras.

Więcej od Julia Bortkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *