Drewniana podłoga – za co ją kochamy?

Drewniana podłoga - za co ją kochamy?
Drewniana podłoga - za co ją kochamy?
Drewno od lat jest wykorzystywane we wnętrzach. Meble, dekoracje, schody czy podłogi z tego naturalnego materiału inspirują największych wizjonerów.

I tak powstają elementy wyposażenia, które cechują się trwałością, uniwersalnością i wysoką jakością wykonania. Dzisiaj chciałabym się skupić na tym, dlaczego drewniana podłoga jest tak uwielbianą formą wykończenia wnętrz. A może to już nie wykończenie, a dekoracja? 😉 Zajrzałam do FinishParkiet i już wiem – tych zalet nie mają żadne alternatywy podłogowe. Przekonaj się sam.

Ekologiczna opcja?

drewniana podłoga
Fotografia Finishparkiet

Kiedyś spotkałam się z takim zarzutem, że drewniana podłoga nie ma nic wspólnego z ekologią. Bo wiesz – trzeba wyciąć trochę drzew, żeby ją wyprodukować 😉 Szkoda tylko, że nikt nie zastanowił się nad tym, jak działa ekosystem. W tym przypadku szalenie ważne jest to, że drewno jest zasobem odnawialnym!

drewniana podłoga
Fotografia Finishparkiet

Tereny przeznaczone na wycinkę drzew (na przykład pod produkcję podłóg) są następnie ponownie zalesiane. No i musisz przyznać, że drewno będące naturalnym materiałem jest w pełni biodegradowalne. Nie ma problemu ani z ich składowaniem ani utylizacją. Dlatego osobiście stawiam na mądry, świadomy wybór. Nasza planeta tego potrzebuje 🙂

Nieprzemijające piękno

drewniana podłoga
Fotografia Finishparkiet

Podłogi mogą zostać wykonane z różnych rodzajów drewna. FinishParkiet proponuje zarówno nasz rodzinny dąb czy jesion, jak i egzotyczne merbau, które naturalnie występuje w wilgotnym klimacie. Mnogość odcieni do wyboru jest na tyle duża, że podłogę można dostosować do klasycznych oraz nowoczesnych domów i mieszkań.


Finishdeskę

Dąb Satin Grey Natura


Na www.finishparkiet.com.pl znalazłam między innymi przepiękne, jasne odcienie szarości (Dąb Satin Grey Natura) i finezyjne brązy (Jesion Thermo). Wystarczy mieć pomysł na wnętrze. Drewno jest materiałym ponadczasowym, a producenci desek są na bieżąco z aktualnymi trendami. Jakiegokolwiek więc wyboru nie dokonasz – będzie on dobry 🙂

Wskazówki od fachowców

drewniana podłoga
Fotografia Finishparkiet

O plastyczne drewno należy dbać. Podłogę z tego eleganckiego materiału trzeba pielęgnować. Specjaliści z Finishparkiet podpowiadają, że jeśli chcesz się nią cieszyć przez długie lata, powinieneś uważać na wodę i piasek, które w kontakcie z drewnem mogą je uszkodzić. Wskazane jest też zabezpieczenie podłogi przed ciężkimi meblami, na przykład za pomocą gumowych czy filcowych podkładek.


Finishdeskę

Jesion Thermo


Moim zdaniem nie ma szlachetniejszej podłogi niż drewniana. Nie ma też nic bardziej oryginalnego. Zapytaj ekspertów z FinishParkiet o szczotkowanie – dzięki temu podłoga jest modnie postarzona. A może potrzebujesz większej odporności na wilgoć? Wybierz drewno termowane. Możliwości jest mnóstwo. Jestem pewna, że TUTAJ znajdziesz podłogę, której szukasz 🙂

A kiedy już zdecydujesz się na tę wymarzoną, nie zapomnij o wygodnym dywanie 😉 TUTAJ pokazałam ciekawe opcje do wyboru.

Więcej od Sara Duszyńska

Faron

To, co w naturze najlepsze. Drewno od zawsze ma swoich fanów wśród...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *