Incantesimo – zegary, które zachwycają

Incantesimo - zegary, które zachwycają
Incantesimo - zegary, które zachwycają
Mniej oznacza więcej - taka myśl została w mojej głowie po obejrzeniu kolekcji zegarów Incantesimo Design. Czy polski rynek jest gotowy na tę ekskluzywną, włoską markę?
Postanowiłam to sprawdzić. Przyjrzałam się wnikliwie zegarom, które wywarły na mnie największe wrażenie i podjęłam próbę dopasowania ich do realiów polskiego designu. Jak wyszedł ten eksperyment? Czy zegary Incantesimo mogą zostać pokochane przez Polaków? Przekonaj się.

Minimalizm w każdym calu

Fot. Incantesimo Design Nowoczesne wnętrza nie lubią przesytu. Polska wizja nie odbiega w tym temacie od światowej – my też lubimy schludne miejsca, niezagracone niepotrzebnymi “bibelotami”. Myślę, że wszyscy docenią subtelny design zegarów Incantesimo, szczególnie tych, które swoją estetyką powodują, że ściana nie potrzebuje już innych dodatków. Fot. Inactesimo Design
Stonowane kolory zegarów, takie jak biel, czerń czy odcienie metali pięknie komponują się z prostymi meblami i elementami wykończenia. Doceniam fakt, że w sklepie internetowym www.incantesimodesign.pl czekają zegary w różnych wymiarach i kształtach, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do wnętrza, jakie chcesz stworzyć.

Dla miłośników… podróży?

Fot. Incantesimo Design Zegary inspirowane przyrządami do wyznaczania kierunku są według mnie zjawiskowe. Metalowa, otwarta obudowa w okrągłym kształcie kojarzy mi się z eliptycznymi orbitami. Tarcza przywodzi na myśl kompas, który w tym przypadku wyznacza modny trend.

Zegar “Momentum Pendulum”

ze szkła syntetycznego w kolorze szarym kupisz tutaj Fot. Incantesimo Design Czy tego typu połączenie – subtelnej formy i oryginalnej inspiracji trafi w serca Polaków? Jasne, że tak 🙂 Każdy z nas doceni mariaż nieszablonowego designu i funkcjonalności. Bo, przyznam szczerze, czasami oglądając tak ciekawe zegary zapominam, że ich główną rolą jest odmierzanie czasu 😉 Chyba nie ma co się dziwić – to przepiękne dodatki do wnętrz, które cechują się współczesnym, oryginalnym podejściem do aranżacji przestrzeni.

Niech przemówią kształty

Fot. Incantesimo Design Ciekawym pomysłem jest zegar, którego najmocniejszym akcentem są cyfry i liczby. Pomimo sporych gabarytów (jego wymiary to 85×72 cm) wciąż pozostaje subtelną ozdobą. To zapewne ze względu na zastosowanie przyjemnej dla oka, opływowej czcionki i klasycznej kolorystyki.

Zegar “Diem”

w kolorze czarnym, o średnicy 40 cm kupisz tutaj Fot. Incantesimo Design A ten okrągły, bardzo oryginalny zegar biurkowy nie tylko pokazuje prawidłową godzinę ;), ale też zwraca na siebie uwagę nieoczywistą formą. Czuć w nim artystyczny sznyt. 24-centymetrowa średnica jest optymalna, by postawić zegar na szafce nocnej czy komodzie. Dobrze widoczne wskazówki dojrzysz nawet z nieco większej odległości. Ciekawym elementem są małe koła zębate w kolorze obudowy – dodają zegarowi charakteru i wyróżniają go spośród innych o podobnym kształcie. Fot. Incantesimo Design Jak uważasz? Zegary Incantesimo powinny częściej gościć w polskich domach? Ja jestem pod ogromnym wrażeniem pieczołowitości i artyzmu, z jakimi zostały wykonane. Włoska robota to jednak włoska robota 😉 TUTAJ poznasz wszystkie propozycje marki Incantesimo Design. A jeśli mało ci zegarów, mam dla ciebie coś jeszcze. TU opisałam nowoczesne propozycji marki NeXtime 🙂
Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Kominki Omikron

Klasyczne i nowoczesne kominki do każdego wnętrza. Stwórz w swoim domu niepowtarzalną...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *