Inteligentny dom – komfort pod kontrolą

Inteligentny dom - co możesz kontrolować?
Inteligentny dom - co możesz kontrolować?
Wyobraź sobie scenariusz idealnego dnia. O 7:00 budzi cię twój ulubiony kanał muzyczny. Z telewizora dobiegają energetyczne dźwięki, a rolety podnoszą się, by wpuścić do sypialni dokładnie tyle światła, na ile pozwolisz.
Kładziesz nagie stopy na ciepłej podłodze i kierujesz swoje kroki do kuchni, gdzie czajnik już zaczął gotować wodę na kawę. Piętnaście minut później chcesz rozpocząć poranną toaletę. Światła w łazience włączają się, wyczuwając Twój ruch. Po rześkim prysznicu po prostu wychodzisz, nie musisz pamiętać o wyłączniku. Inteligentny dom zrobi to za Ciebie.

Urzeczywistniaj marzenia

Vitrum FRAME – dla fanów nowoczesnego designu O 8:30 wychodzisz do pracy i zamykasz za sobą drzwi. Od tego momentu twój dom zaczyna dbać o bezpieczeństwo i oszczędności. Gasną światła. Wyłącza się telewizor i żelazko. Rolety opadają do połowy i obniża się temperatura kaloryferów.  

System Vitrum

z minimalistycznej kolekcji Glass poznasz tutaj Po kilku godzinach kończysz pracę. Marzysz o relaksie, więc w swojej aplikacji wybierasz stworzony przez siebie program, dzięki któremu dom przygotuje się na twój powrót. Otwierasz drzwi i wita cię kolejna część ulubionego filmu. Zapala się lampa przy twoim fotelu i w całym domu robi się przyjemnie ciepło dzięki podwyższonej temperaturze kaloryferów. Odpoczywasz tak, jak lubisz.

Łącz design z funkcjonalnością

Kolekcja STONE od Vitrum Inteligentny dom mógł ci się kojarzyć z plątaniną kabli i oprogramowaniem, którego ciężko jest się nauczyć. Nic bardziej mylnego. Ja niedawno zagłębiłam się w technologię oferowaną przez włoską markę Vitrum. Do wyboru masz kilka opcji systemowych – między innymi bezprzewodową oraz serię KNX, tworzącą zintegrowaną automatykę. Kontroluj oświetlenie – wyłączaj, włączaj oraz przyciemniaj i rozjaśniaj. Vitrum daje także możliwość sterowania żaluzjami, dzięki czemu masz stuprocentowy wpływ na nasłonecznienie wnętrz. A co z designem? Cóż, moim zdaniem wszystkie kolekcje są w stanie zachwycić nawet najbardziej wyrafinowany gust 😉 Za chwilę poznasz te, które odznaczają się uniwersalnym pięknem.

Szkło, kamień, technologia

Kolekcja TECH to raj dla minimalistów Zacznę od kolekcji GLASS, bo to ona jako pierwsza zwróciła moją uwagę. Przeszklone panele pasują nie tylko do eleganckich, wręcz luksusowych wnętrz – znajdą swoje miejsce również w klasycznych aranżacjach. A dzięki temu, że możesz wybrać kolor spośród całej palety RAL – bez problemu dstosujesz je do klimatu panującego w twoim domu.

Ukryte gniazdka

komfortowe i bezpieczne poznasz tutaj Z kolei seria STONE to ukłon w stronę trendu inspirowanego naturą. Kamień wykorzystany do stworzenia panelu jest wyszlifowany, dzięki czemu prezentuje się niezwykle szlachetnie i nieskazitelnie. Intuicyjny, wygodny czujnik bez problemu wyczujesz pod palcami, co dla mnie jest bardzo ważne. Komfort użytkowania powinien być na pierwszym miejscu, a Vitrum doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Kolekcja TECH jest tak minimalistyczna, jak tylko się da 🙂 Białe lub czarne panele pięknie wtapiają się w tło, tworząc swoistą dekorację wnętrza. Prosty kształt, gładkie linie, ponadczasowe odcienie – nie ma mowy o tym, by ktoś przeszedł obok nich obojętnie… Pamiętasz jeszcze, że mówimy o systemie inteligentnego domu, a nie możliwościach aranżacyjnych? 😉 Mam nadzieję, że właśnie udowodniłam ci, że piękno i funkcjonalność mogą iść razem w parze. Vitrum pokazuje, że włoska myśl designerska świetnie wpisuje się również w trendy, które królują w Polsce. A technologia? TUTAJ przeczytasz o niej więcej.
Tags from the story
Więcej od Ewelina Kopeć

Dynaxo – firma kompleksowych rozwiązań i zdobywca rynku AGD 

Firma, która o metalu wie wszystko? Dla mnie bez dwóch zdań faworytem...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *