Jak urządzić sypialnię? Poznaj eksperckie triki.

Urządzasz sypialnię? Poznaj eksperckie triki
Urządzasz sypialnię? Poznaj eksperckie triki
Sypialnię można urządzić w każdym stylu. Bez względu na to czy decydujemy się na nowoczesność, klasykę czy elkektyzm - jej głównym punktem zawsze jest łóżko.

To, gdzie i w jakim otoczeniu je postawimy, nie jest bez znaczenia. Aby pomóc Ci zwiększyć komfort korzystania z tego ważnego pomieszczenia, poprosiłam o kilka porad cenionego architekta. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas aranżowania sypialni.

Coś dla odważnych

jak urządzić sypialnię

Czy w sypialni warto zamontować lustro? Właściciel firmy Patryk Kowalski Design zapewnia, że 90% jego Klientów nie życzy sobie, by lustro wisiało w sposób ingerujący w naszą intymną sferę. Pamiętaj jednak, że dla pozostałych 10% furtka jest otwarta i takie ekstrawaganckie rozwiązanie może być dość ekscytujące 😉


Projekt sypialni,

w której się zakochaszJeśli należysz do zdecydowanej większości i nie chcesz rezygnować z lustra, powieś je w miejscu, w którym nie odbija się łóżko. Duża tafla optycznie powiększy pomieszczenie i na pewno przyda się podczas zmiany garderoby. Warto wybrać lustro w rozmiarze, dzięki któremu zobaczysz całą swoją sylwetkę.

Gdzie postawić łóżko?

jak urządzić sypialnię

Nie zaleca się ustawiania łóżka bezpośrednio na wejściu do sypialni ani pod oknem. Jeśli często je otwierasz w celu przewietrzenia, będziesz narażony na przeciągi. Zwróć uwagę na to, czy sposób umiejscowienia łóżka nie będzie kolidował z dostępem do szafy. Przeskakiwanie przez nie na pewno będzie męczące 🙂 Wybierając łóżko, patrz na jego rozmiar. Jeżeli zdecydujesz się na zbyt duże – ograniczysz swobodę ruchów w całym pokoju.

Jakie dodatki wybrać?

jak urządzić sypialnię

Przy łóżku niezbędna jest szafka. A najlepiej dwie, ustawione przy obu jego stronach. Tam najczęściej kładziemy książkę, telefon lub szklankę wody. Najnowszy trend to wiszące półki. Nie dość, że mają szansę stać się ozdobą ściany, to jeszcze dają możliwość przechowywania i eksponowania książek, dekoracji i przedmiotów, które lubisz mieć w sypialni pod ręką.


Inspiracje wnętrzarskie

inne, niż wszystkie


Posiadając sypialnię o sporym metrażu, możemy pokusić się o dodatkowe meble. Dobrze oświetlony kącik warto wykorzystać na mini-gabinet i ustawić w nim biurko oraz wygodny fotel. Po pracowitym wieczorze możesz się oddać relaksowi bez wychodzenia z pomieszczenia 🙂

Panie dbające o urodę i pielęgnację mogą postawić toaletkę. Te rzeźbione, przypominające meble sprzed wieków wprowadzą do wnętrza romantyczny klimat.

jak urządzić sypialnię

Artykuł powstał dzięki pomocy i uprzejmości Pana Patryka Kowalskiego, który od ponad 10 lat pasjonuje się architekturą wnętrz i odnosi sukcesy na tym polu zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jeśli planujesz zakup domu, mieszkania lub planujesz przearanżować dotychczasowe miejsce zamieszkania, zajrzyj na www.patrykkowalski.eu i zapoznaj się z ofertą projektowania wnętrz.

Więcej od Sara Duszyńska

Home Dezz

Sklep meblowy z meblami na wymiar. Doświadczenie poparte ponad dwudziestoletnią praktyką w...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *