Jak usunąć plamy po alkoholu na drewnie?

Jak usunąć plamy po alkoholu na drewnie?
Jak usunąć plamy po alkoholu na drewnie?
Mówi się, że impreza jest udana wówczas, gdy niewiele z niej pamiętamy :) O jej przebiegu często informują nas niepokojące objawy: przypalona firanka, słone paluszki wbite w fotel czy okrąglutkie plamy po alkoholu, uśmiechające się do nas z drewnianej powierzchni stołu.

Nam jednak nie jest do śmiechu, bo pozbycie się jasnych okręgów nie jest łatwe nawet wtedy, gdy jesteśmy wyposażeni w drogie środki czyszczące. Specjalnie dla Ciebie przejrzałam internet w poszukiwaniu rozwiązania tego problemu. Czy da się skutecznie usunąć plamy po alkoholu?

Niektórych rad nie warto słuchać

Na jednym z for dowiedziałam się, że skutki rozlanego alkoholu to wcale nie plamy, a odbarwienia. O ile plama ma to do siebie, że istnieją środki na jej wyczyszczenie, o tyle odbarwienie musimy zakamuflować inaczej. Jedna z użytkowniczek poradziła zeszlifowanie odbarwionego miejsca, jednak wiąże się to również z pozbyciem się koloru. W przypadku ciemnych stołów (na przykład dębowych) – ta metoda się nie sprawdzi. Stanowczo odradzam.

Nietypowa rada płynie od kolejnej opiniodawczyni. Otóż podobno wystarczy przetrzeć odbarwienie zmywaczem do paznokci, a następnie użyć markera w kolorze zbliżonym do barwy drewna. Ta metoda nie znalazła uznania wśród osób odwiedzających forum, okazała się nieskuteczna. Szczerze mówiąc byłam już bliska poddaniu się i stwierdzenia, że nie ma sposobu na pozbycie się tego problemu.

Na plamy po alkoholu – żelazko!

Jednak ujrzałam iskierkę nadziei. Jedna z użytkowniczek zaproponowała sposób, który zebrał dziesiątki aprobujących komentarzy. Bierzemy cienką, czystą i suchą ściereczkę (idealnie sprawdzą się te barmańskie, z których korzystamy podczas polerowania szkła) i kładziemy ją na odbarwieniu. Prasujemy gorącym żelazkiem. I to wszystko! Pod wpływem pary alkohol wsiąknięty w drewno wyparowuje i uwalnia nas od kłopotu.

Byłam tak zaskoczona pozytywnymi komentarzami, że sama postanowiłam przeprowadzić eksperyment. Na drewniany stół wylałam około 10 ml (dwie łyżeczki) czystej wódki. Zostawiłam płyn na całą noc i rankiem podjęłam próbę pozbycia się odbarwienia za pomocą ściereczki i żelazka. Efekt – udało się! Po jasnym, odbarwionym miejscu nie pozostał ślad, a mój stół odetchnął z ulgą razem ze mną.

Nie namawiam cię do rozlewania alkoholu na stół, ale jeśli przydarzy ci się taka „przygoda” – koniecznie daj znać czy ta prosta i szybka metoda odniosła pozytywny skutek. A może masz własny, skuteczny patent na odbarwienia? Pochwal się : )

A skoro już jesteśmy w temacie organizowania imprez, może zainteresuje cię temat zastawy stołowej. TUTAJ przeczytasz o tym, jak odpowiednio ją dobrać.

Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Nie robimy tego często. Drzwi wybieramy raz na kilka, kilkanaście lat. Nie...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *