Jak usunąć plamy z dywanu? Sprawdzone triki!

Jak usunąć plamy z dywanu? Sprawdzone triki!
Jak usunąć plamy z dywanu? Sprawdzone triki!
Na udaną imprezę składa się kilka czynników. Najważniejsze to oczywiście odpowiednie towarzystwo, ale moim zdaniem nie powinno zabraknąć na niej dobrej muzyki i czegoś smacznego do przekąszenia :)

Zazwyczaj domowe party jest okraszone również dawką alkoholu.  Wino (zwłaszcza czerwone) i piwo, polewane intensywnie i z radością – potrafią narobić szkód w postaci zabrudzeń.
Pokażę ci, jak usunąć plamy z dywanu. Skutecznie, łatwo i bez szkód dla materiału.

Kiedy kieliszek wypadnie z ręki.

Jeśli na twoim dywanie rozlało się czerwone wino, delikatnie osusz to miejsce papierowym ręcznikiem, żeby odsączyć płyn. Polej plamę gazowaną wodą. Po tym zabiegu zabrudzenie zblaknie. Jeśli zrobisz to w miarę szybko, resztę bez problemu usuniesz zwykłym środkiem czyszczącym do dywanów.

Papierowy ręcznik przyda się również do usunięcia plamy z piwa. Po odsączeniu płynu, stwórz roztwór z łyżeczki proszku do prania i szklanki ciepłej wody. Nasącz gąbkę i przetrzyj plamę. Następnie przygotuj mieszankę octu z chłodną wodą – 1 część octu na 2 części wody.
Miękką gąbką przemyj zabrudzenie, a na koniec całość zmyj czystą gąbką lub ściereczką i osusz papierowym ręcznikiem.

Słodko i intensywnie.

Jeśli twoi goście rozlali kawę, plamę skrop sokiem z cytryny lub octem i osusz ręcznikiem papierowym. Pozostałość umyj gąbką zmoczoną w wodzie i ponownie osusz.

Teraz czas na pozbycie się czekolady. O ile ta roztopiona w ustach jest niebiańsko przyjemna, o tyle rozpuszczona i wdeptana w dywan – staje się piekielnie irytująca 🙂 Na plamie połóż papierowy ręcznik (a najlepiej dwa) i przejedź po nim schłodzonym żelazkiem.
Czekolada powinna przykleić się do ręcznika. Ewentualne pozostałości przemyj roztworem z jednej łyżeczki proszku do prania i szklanki wody, a na koniec osusz.

Dywan nie lubi zbędnych kalorii.

A jak usunąć zabrudzenie z tłuszczu? Potrzebujesz mąki kukurydzianej. Oprósz nią plamę i zostaw na 10, 15 minut. Tłuszcz wsiąknie w mąkę. Po tym czasie odkurz, miejsce po plamie przetrzyj gąbką namoczoną w wodzie i osusz ręcznikiem.

Witaminy w czerwonej odsłonie.

A jak pozbyć się intensywnych plam z buraka? Zabrudzenie jak najszybciej wytrzyj mokrą gąbką i namocz je na całą noc zimną wodą. Następnie wetrzyj klasyczny detergent i wypłucz.

Z kolei do plam z jagód potrzebujesz roztworu w proporcji 1 dawki octu i dwóch wody (1:2). Pomoże przy świeżych zabrudzeniach. Te zaschnięte potraktuj silniejszym roztworem (1:1) i pozostaw go na 2 godziny. Następnie wystarczy wyprać dywan w 40 stopniach.

Masz swoje sposoby na to, jak usunąć plamy z dywanu? Daj znać. A jeśli chcesz dowiedzieć się, co zrobić z zabrudzeniami na drewnie, przeczytaj mój artykuł, o TUTAJ.

Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Jedna manufaktura – 3 style łazienki

Łazienka to miejsce, w którym szuka się spokoju i wyciszenia. Jeszcze kilka...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *