Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?
Jak wybrać drzwi wewnętrzne?
Nie robimy tego często. Drzwi wybieramy raz na kilka, kilkanaście lat. Nie posiadając dużego doświadczenia bardzo łatwo jest popełniać błędy. Ja na przykład nie wiedziałam, że nierozsądnym jest rozpoczęcie remontu od zakupu drzwi...

Drzwi wewnętrzne elementem wykończenia, który powinien pasować do całego wnętrza. Myślę, że zgodzisz się ze mną jeśli powiem, że lepiej jest dobrać drzwi do stylu panującego w całym mieszkaniu, niż odwrotnie. Zobacz, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, by nie pobłądzić.

Który kolor wybrać?

drzwi wewnętrzne
Białe drzwi są subtelnym tłem dla reszty wnętrza.

Przede wszystkim – najpierw zdecyduj o kolorze podłogi. Dopiero wówczas dobierz drzwi. Absolutnie nie namawiam cię do tego, by koniecznie trzymać się zasady jednej tonacji. Kontrastowe barwy również będą wyglądać efektownie.

Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić. We wnętrzu nie powinny znaleźć się więcej niż trzy dominujące kolory. W przeciwnym razie twoja aranżacja stanie się chaotyczna. Staraj się też dopasować odcień drzwi do obu pomieszczeń, które oddzielają. O tym bardzo często się zapomina.


drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrze

w oryginalnym modelu Braga DUO


Ważny jest nie tylko wygląd

drzwi wewnętrzne
Drzwi powinny być wygodne do użytkowania przez wszystkich domowników.

Drzwi wewnętrzne powinny być przede wszystkim solidne. Jeśli chcesz zaoszczędzić, będzie to tylko iluzja. Konstrukcje stworzone z materiałów niskiej jakości szybko zostają nadgryzane przez zęby czasu, więc nie nacieszysz się nimi długo.

Do mieszkań niewielkich lub standardowych wystarczą porządne drzwi jednoskrzydłowe. A jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem mieszkania lub domu o przestronnych pokojach, pomyśl o drzwiach dwuskrzydłowych. To obecnie bardzo modne rozwiązanie.

Montować samodzielnie?

drzwi wewnętrzne
Oryginalność wnętrza podkreślą drzwi w mocnym kolorze.

Tylko wówczas, gdy jesteś w stu procentach pewien, że potrafisz to zrobić. Profesjonalny montaż jest w zasadzie tak samo ważny jak same drzwi. Moim zdaniem najrozsądniej jest zamówić drzwi wraz z ich zamontowaniem. To nie są wysokie kwoty.


drzwi wewnętrzne

Drzwi Fuerta Correa

pasujące do nowoczesnych wnętrz


Zdarza się i tak, że w ramach promocji przeprowadzanej przez firmę produkującą czy sprzedającą drzwi, sam montaż możesz uzyskać bez dodatkowych opłat. I masz gwarancję, że zostały poprawnie założone.

Mam nadzieję, że chociaż trochę ułatwiłam ci wybór. A jeśli już wiesz, jakie mają być te wymarzone drzwi wewnętrzne, zajrzyj do VASCO Doors, TUTAJ. Czeka mnóstwo modeli, dopasowanych do każdego rodzaju wnętrza.

Potrzebujesz więcej inspiracji dotyczącej wykończenia? Przeczytaj mój artykuł o kamieniu naturalnym, o TUTAJ.

Więcej od Sara Duszyńska

Donice z włókna szklanego – czym urzekają?

Dzisiejszy rynek oferuje ogromny wybór donic. Wystarczy przejść się do marketu budowlanego,...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *