Jaki dywan kupić? Nietypowa propozycja

Jaki dywan kupić? Nietypowa propozycja
Jaki dywan kupić? Nietypowa propozycja
W dzisiejszych czasach możesz kupić wiele rzeczy na wymiar. Całe kuchnie, okna, parapety, blaty, zasłony i nawet szafy. I nikogo nie powinno dziwić, że w takiej wersji są dostępne również dywany.

Jednak mam wrażenie, że niewielu producentów daje taką możliwość. Zobacz, jakie masz możliwości podczas wyboru większych i mniejszych dywanów. Gwarantuję, że nie wpadłbyś na wszystkie możliwe opcje. A może się mylę? Sprawdź mnie. Niech dywan zdecyduje, kto ma rację 🙂

Dywan do salonu i nie tylko

dywan

Masz chęć na dywan shaggy do salonu? A może dywanik łazienkowy? Ten wymarzony może zostać stworzony na kilka sposobów. Jeśli już wiesz, jaki ma mieć kształt, teksturę i kolor, masz różne możliwości, aby zlecić danej firmie wykonanie go według twojego pomysłu. Wybierasz podstawę (najczęściej jest to wykładzina) w siedzibie firmy, która zajmie się resztą.

Możesz również kupić ją w innym sklepie i dostarczyć osobiście lub zrobić zakupy przez internet i wysłać przesyłkę bezpośrednio do miejsca, w którym zacznie się realizacja.


Dywan uszyty

na miarę twoich potrzeb


Dywan z długim włosiem czy krótkim?

dywan

Bo przecież liczą się detale 🙂 Obie opcje są tak samo modne, a na twój wybór wpływ powinien mieć przede wszystkim komfort użytkowania.
A zanim zlecisz wykonanie dywanu o ustalonych wymiarach, zastanów się nad metodą jego wykończenia.


Może ci się wydawać to mało istotne, jednak przekonasz się, że różne rodzaje obszycia nie tylko wyglądają inaczej, ale również wpływają na komfort użytkowania. Wystarczy przejrzeć dostępne propozycje i zdecydować, która z nich będzie dla ciebie najlepsza.

Jaki dywan wybrać?

dywan

Do wyboru masz trzy możliwości wykończenia dywanu. Obramowanie brzegów polega na zabezpieczeniu ich bawełnianą taśmą do wysokości runa. Z kolei coraz więcej zwolenników zdobywa metoda podwinięcia wykładziny pod spód. Wygląda to bardzo estetycznie i daje możliwość większego komfortu użytkowania, jeśli grubą wykładzinę zlecisz wypełnić pianką od spodu.


dywan

Obramować czy podwinąć?

Fachową poradę otrzymasz


Dla fanów ozdobnego wykończenia istnieje ostatnia opcja, czyli obszycie dość szeroką lamówką. Taśma znajduje się zarówno na spodniej części wykładziny, jak i na górze. To daje spore możliwości aranżacyjne, bo możesz wybrać zarówno kolor, jak i materiał – welur, zamsz czy bawełnę.

Prawda, że dywan dywanowi nierówny? 😉 Jeśli ty też masz ochotę uczestniczyć w jego powstawaniu, zajrzyj na stronę firmy Podkowa, o TUTAJ. Oni to się znają na dywanach…

A jeśli jesteś w trakcie większych zmian w twoim domu, zapewne będziesz potrzebować dobrego oświetlenia. TUTAJ sprawdzisz, jak dobrać je do stylu panującego w twoim mieszkaniu.

Więcej od Sara Duszyńska

Rękodzieło z duszą – ceramika z Bolesławca.

To jest tak, że pewne rzeczy w naszych domach po prostu są....
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *