Kamień naturalny – jak zaprosić go do wnętrza?

Kamień naturalny – jak zaprosić go do wnętrza?
Kamień naturalny – jak zaprosić go do wnętrza?
Zastanawiasz się, czy twój dom mógłby wyglądać bardziej nowocześnie i ekskluzywnie, jednocześnie nie tracąc ciepłego klimatu? Świetnym pomysłem jest zastosowanie we wnętrzach kamienia naturalnego. Obecnie jest do wyboru tyle odmian w różnych barwach, że bez problemu znajdziesz rozwiązane do swojego domu.

Eksperci ze sklepu internetowego Dekore podpowiadają, w które elementy wykończenia i wyposażenia z kamienia naturalnego warto zainwestować. A mądrze jest ich posłuchać, bo całą sieć sklepów tworzą architekci z długoletnim doświadczeniem na rynku. Więcej na ich temat ich pracy i pasji przeczytasz na www.machonarchitekci.pl.

Schody do nieba

kamień naturalny
Bezpieczne, designerskie schody we wnętrzu

Wracamy jednak do kluczowego tematu, jakim jest kamień naturalny. Bardzo modnym rozwiązaniem jest montaż schodów z granitu i marmuru. Te materiały są kwintesencją ponadczasowego piękna i wieloletniej trwałości. Architekci z Dekore przekonują, że równie dobrze sprawdzą się trawertyn oraz kwarcyt. Wszystkie te propozycje odznaczają się wyjątkową solidnością i, nie ma co ukrywać, wprowadzają do wnętrz pałacowy sznyt. Schody z naturalnego kamienia łączą w sobie funkcjonalność oraz jedyny w swoim rodzaju design, którego nie da się podrobić.

Patrz pod nogi!

kamień naturalny
Posadzka z marmuru genialnie współgra z resztą wnętrza
kamień naturalny

Szczególnie wówczas, kiedy posadzka w Twoim domu również jest wykonana z kamienia naturalnego. Gdzie będzie wyglądać najlepiej? Postaw na korytarz, przedpokój, kuchnię lub łazienkę. Ale, co ciekawe, coraz częściej można ją spotkać również w salonie. Niebanalny wygląd zapewnią wspomniane już: marmur, granit, trawertyn i kwarcyt.


Ekskluzywny marmur

do wyjątkowych wnętrz


Weź pod uwagę, że trwałość i odporność każdego z tych materiałów zagwarantują tobie i reszcie domowników spokój związany z wieloletnim użytkowaniem posadzki. To pewna inwestycja, bo architekci i projektanci kochają się w kamieniu od lat i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał odejść w niepamięć. Wręcz przeciwnie – fani ekskluzywnych wnętrz zapewne zaproszą go również do innych domowych pomieszczeń.

Łazienka jak ze snów

Łupek naturalny w oryginalnym kolorze nadaje eleganckiego charakteru

Długie, chłodne wieczory sprzyjają gorącym kąpielom w wannie pełnej pachnącej piany. Kamień naturalny, zastosowany jako wyjątkowe wykończenie łazienki, to świetne rozwiązanie. Materiał jest odporny na wysokie oraz niskie temperatury, a przy tym prezentuje się niezwykle efektownie. Nawet po wielu latach nie powinien ulec żadnych uszkodzeniom czy pęknięciom.

kamień naturalny
Nowoczesna łazienka z płytkami z kwarcytu w luksusowym wydaniu

Którego kamienia użyć? Postaw na marmur, kwarcyt, trawertyn lub piaskowiec. Warto przejrzeć realizacje zaufanych firm i zainspirować się tak, by w efekcie piękna łazienka cieszyła oczy przez długie lata.


O niezwykle efektowym

łupku Silver Grey


Co zwróciło moją uwagę? Mój wzrok najbardziej przykuł łupek Silver Grey. Zjawiskowo wygląda zarówno wewnątrz, jako wyjątkowa ozdoba nowoczesnej łazienki, jak i na zewnątrz – w postaci elewacji. Za to Silver Grey w wersji szlifowanej to rewelacyjny materiał na posadzkę wewnątrz domu. Jest trwały, piękny, luksusowy. Ozdoba sama w sobie.

Łazienka wykończona kamieniem naturalnym wygląda zjawiskowo

Najciekawsze zastosowanie kamienia naturalnego czekają na ciebie na www.dekore.info. Ale to nie wszystko… Jak wspomniałam, te sklepy są tworzone przez architektów, zajmujących się między innymi projektowaniem wnętrz, elewacji i ogrodów. Co więc stoi na przeszkodzie, by wybrać właśnie ich usługi i dać się sobą zaopiekować kompleksowo? 😊 Zobacz: www.machonarchitekci.pl.

Więcej od Sara Duszyńska

Exito Design

Nowoczesne wyposażenie domu. Wygodny sklep internetowy, w którym znajdziesz zarówno meble, oświetlenie,...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *