Kamień naturalny w łazience – jaki wybrać?

Kamień naturalny w łazience - jaki wybrać?
Kamień naturalny w łazience - jaki wybrać?
Nieprzemijające piękno kamienia naturalnego od lat inspiruje projektantów wnętrz. Szczególnie łazienka jest takim miejscem, w którym ten materiał wygląda niesłychanie wdzięcznie i elegancko.

Postanowiłam sprawdzić, które odmiany kamienia są aktualnie najchętniej wybierane przez amatorów pięknych wnętrz. Moje poszukiwania doprowadziły mnie do zakładu kamieniarskiego Marmur Dulemba, gdzie od 1991 roku powstają oryginalne, niepowtarzalne realizacje. Zapraszam cię w podróż po najszlachetniejszych propozycjach. Przekonaj się, że kamień naturalny w łazience to luksus, na który możesz sobie pozwolić.

Czym zachwyca marmur?

Fot. Marmur Dulemba

Wzór marmuru na stałe wszedł do naszej świadomości, nie tylko jako budulec elementów wystroju wnętrz. Jego kolory i struktura zachwyciły też projektantów mody, więc aktualnie wykorzystują jego charakterystyczne cechy w stylizacjach ze światowych wybiegów. Wróćmy jednak do łazienki.


Marmurową łazienkę

wykonaną z najlepszej jakości materiałów


Wciąż najpowszechniejszym kolorem marmuru jest biel. Co ciekawe, w aranżacjach łazienek nie zawsze łączy się go z innymi odcieniami. Trend total white cieszy się dużym powodzeniem wśród miłośników ekskluzywnych form urządzania łazienek. Jednak biel to nie wszystko. Bardzo ciekawie wygląda marmur również w odcieniach beżu, szarości, zieleni czy czerni. Moim zdaniem najbardziej zjawiskowe realizacje to marmur pokrywający zarówno podłogi, jak i ściany łazienek.

Armatura kocha granit!

Fot. Marmur Dulemba

Zauważyłam, że granit świetnie prezentuje się jako obudowa ścian prysznica. Nie przytłacza, a wręcz przeciwnie – wygląda estetycznie i bardzo “czysto”. Świetnym pomysłem jest stworzenie komfortowego “pokoju kąpielowego” zamiast tradycyjnej łazienki i montaż jacuzzi, do którego poprowadzą granitowe schody.

Fot. Marmur Dulemba

Jeśli zależy ci na prawdziwym łazienkowym “wow”, rozważ wykonanie umywalki z tego materiału. Użycie jednej bryły spowoduje, że nie będą widoczne żadne łączenia mogące psuć estetyczny efekt. Granitowy blat pięknie dopełni całości zmieniając pomieszczenie w elegancki, relaksujący raj.

Kamień naturalny w łazience – czy naprawdę trzeba wybierać? 😉

Fot. Marmur Dulemba

A może połączyć oba materiały? Zakład kamieniarski Marmur Dulemba realizuje przepiękne aranżacje z wykorzystaniem obu rodzajów kamienia. Wystarczy umiejętnie połączyć wzornictwo i kolorystykę, by w efekcie otrzymać nieszablonowe wnętrze. Takie, którego nie będzie miał nikt inny.


Realizacje łazienek

z wykorzystaniem marmuru i granitu


Na stronie producenta, o TUTAJ, przejrzysz najciekawsze realizacje. Moje serce skradły kamienne posadzki i ściany stanowiące tło dla prostych, białych elementów armatury, tworzących miły dla oka kontrast.

Jestem pewna, że udało mi się zainspirować cię do zaproszenia kamienia naturalnego do twojej łazienki. Żadne substytuty nie wprowadzą do wnętrz takiego klimatu, jak on.

A TUTAJ przeczytasz, jak zadbać o granitowy blat. Bez względu na to, czy został zamontowany w kuchni czy w łazience, zasady są takie same.

Więcej od Sara Duszyńska

Abakus

Producent okien i drzwi najwyższej jakości. Producent okien i drzwi Abakus Okna...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *