Kolory Roku Pantone 2021. Farby ścienne

Kolory Roku Pantone 2021 - farby ścienne
Żółty i szary - te kolory zawładną 2021 rokiem. I o ile szarość od kilku sezonów króluje na ścianach, o tyle żółć wciąż wydaje się być kontrowersyjna i trochę problematyczna.

Szare ściany od lat kojarzą mi się z aranżacjami Doroty Szelągowskiej, którą swoją drogą bardzo lubię. Za to żółte? Tutaj musiałam wytężyć umysł i przypomnieć sobie, czy kiedykolwiek widziałam dobrze wyglądające ściany w tym kolorze… Odpowiedź brzmi „tak” – mogą prezentować się zarówno nowocześnie, jak i elegancko. Więc pędzle w dłonie i zapraszam na zestawienie farb ściennych, inspirowanych Kolorami Roku Pantone 2021.

Najprościej, jak się da

Na warsztat wzięłam farby znanych firm, żebyś nie musiał szukać ich w odległych zakątkach internetu. Zaczęłam od Duluxa, bo jako pierwszy przyszedł mi do głowy. Z całej palety kolorystycznej inspirowanej wyborem Pantone 2021 najbardziej spodobał mi się odcień… „żółty„. Dasz wiarę, że pośród tych wszystkich piasków pustyni, cytrynowych sadów i słonecznych plaż wygrał kolor nazwany tak wprost? 😉 Zobaczysz go TUTAJ.

Za to odcieni szarości znalazłam aż 41! Który wybrać? Przecież Dulux zaraz przegoni Christiana Greya i wtedy już w ogóle będę w kropce… Po burzy mózgu (tak, umiem sama się w to bawić) mój wybór padł na „mocny grafit”. Zobaczysz go TUTAJ – myślę, że to fajny kompromis pomiędzy jasnym, skandynawskim kolorem a mroczną odsłoną zagniewanego nieba.

Zabawa nazwami

Dekoral już zmusił mnie do wyboru bardziej fikuśnej nazwy żółtej farby. Mój faworyt to „cytrynowy stretch” i chociaż nie mam pojęcia co oznacza, to odcieniem najbardziej nawiązuje do „illuminating”, czyli wyboru Pantone 2021. Zobaczysz go TUTAJ, ale jeśli stwierdzisz, że to nie do końca twój klimat, to producent przygotował jeszcze 29 dodatkowych słonecznych barw 😉

Z drugim kolorem nie miałam żadnego problemu. Spośród 59 (Grey, przegrałeś, hehe) odcieni, mój wzrok najdłużej zatrzymał się na „szarym klasycznym”. Stonowany, subtelny, ale widoczny. Moim zdaniem fajnie będzie wyglądać w każdym wnętrzu – zarówno tym tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Podejrzyj TUTAJ.

Nie szczyt i nie królewna

W zestawieniu nie mogło zabraknąć Śnieżki. Muszę przyznać, że poruszanie się po wzorniku kolorów nie jest na ich stronie tak proste, jak na dwóch pierwszych. Jednak udało mi się wybrać ciekawy odcień żółci, ukryty pod nazwą „słoneczna radość”. Obejrzysz go TUTAJ, wpisując w pole numer 561.

Z szarości wpadła mi w oko ta „imponująca”, chociaż wbrew pozorom jest bardzo subtelna. Pochodzi z linii plamoodpornej i znajduje się na tej samej stronie pod numerem P44. To trochę inna propozycja niż „ostateczna szarość” wybrana przez Pantone, ale jest ciekawą alternatywą dla ciemnych odcieni.

To jak? Masz chęci i odwagę, żeby połączyć oba kolory na swoich ścianach? Jeśli w głowie już kołacze się pomysł – daj znać i pochwal się, jak Pantone zainspirował cię w tym roku. TUTAJ przeczytasz o tym, w które żółte i szare dodatki warto zainwestować, by ożywić wnętrze 🙂

Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Home Dezz

Sklep meblowy z meblami na wymiar. Doświadczenie poparte ponad dwudziestoletnią praktyką w...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *