Kolory Roku Pantone 2021 – pokój dziecka

Kolory Roku Pantone 2021 - pokój dziecka
Kolory Roku Pantone 2021 - pokój dziecka
Kiedyś, dawno temu ktoś przyjął zasadę, że kolor różowy pasuje dziewczynkom, a niebieski - chłopcom. Na szczęście dzisiaj coraz mniej osób trzyma się tych zasad. Przecież dzieci kochają wszystkie kolory!

Dlatego postanowiłam sprawdzić, czy pokój dziecka możesz z powodzeniem urządzić również w najmodniejszych kolorach tego roku. I wiesz co? Myślę, że subtelna szarość przełamana intensywną żółcią to strzał w dziesiątkę. Zerknij na kilka propozycji aranżacji, które znalazłam.

Pokój dziecka – szary i niebury

Szarość daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Wystarczy wybrać meble w tym kolorze oraz pomalować tak ściany, by stworzyć tło dla kolorowych dodatków. Wyżej widzisz przygaszony róż, chyba troszkę zbyt subtelny 😉 Tegoroczny wybór Pantone to świetlista żółć i ta, moim zdaniem, świetnie sprawdzi się w dziecięcym pokoju.

Zobacz, jak fajnie grają razem różne odcienie – grafitowy regał i jasnoszare łóżko. Żarówiasty zegar i kocyk w ciepłym odcieniu. Myślę, że do wyboru barwnych ozdób warto zaprosić malucha do współpracy. Niech sam wybierze, co najbardziej mu się podoba.

Dodatki robią robotę

Zbyt żółto? Według mnie – też 😉 Ale, gdyby fotel dla rodzica zamienić na inny (jasne, że szary!) – całość zyskałaby na elegancji i szlachetności. Mi bardzo spodobały się te fikuśne dywaniki w kształcie stokrotki. Chociaż koleżanka przekonuje mnie, że to jajka sadzone 🙂

Baldachim – moje marzenie z dzieciństwa. Kolor co prawda nie jest intensywny, ale to wciąż odcień żółci. W połączeniu z wiszącą ozdobą nawiązuje do stylu boho, który też jest bardzo modny. To fajna alternatywa dla mocnego, żółtego koloru.

Dla większych i mniejszych

Połączenie szarości i żółci to dobry pomysł na pokój dziecka pod kilkoma względami. Zauważ, że oba kolory są dość uniwersalne i będą pasować zarówno maluszkom, jak i większym dzieciom i młodzieży. Nastolatkowie docenią modne trendy w swoim pokoju i z przyjemnością będą zapraszać do siebie znajomych.

Z kolei małe smyki potrzebują do prawidłowego rozwoju bodźców wzrokowych, a nikt mi nie powie, że intensywnie żółta poducha albo inny dodatek ich nie zainteresują 🙂

No i co powiesz na zaproszenie szarości i żółci do dziecięcego pokoju? Warto zwrócić uwagę na funkcjonalność takiego połączenia. Bo jeśli postawisz na szare ściany i meble, to nawet jeżeli Pantone w przyszłym Roku wybierze sinokoperkowy róż – wymienisz tylko dodatki 😉

A TUTAJ opisałam kolory farb ściennych, które mogą ci się przydać. Wybierz swoje odcienie 🙂

Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Zalane mieszkanie? Sprawdź, jak do tego nie doprowadzić.

Ręka w górę, jeśli nigdy nie zdarzyło ci się zalać mieszkania! Nie...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *