Lampy – dobieramy je do stylu wnętrzarskiego!

Lampy - dobieramy je do stylu wnętrzarskigo!
Lampy - dobieramy je do stylu wnętrzarskigo!
Oświetlenie ma przede wszystkim dawać nam komfort. Wielbiciele czytania książek długimi wieczorami na pewno wiedzą o czym mówię. Optymalny wybór natężenia i barwy światła może wprowadzić nastrojową atmosferę lub wręcz przeciwnie – pobudzać intensywnym blaskiem.

Jednak dzisiaj skupię się na pomocy w doborze oświetlenia pod względem designu. Wybrałam 3 popularne style, w których odpowiednie lampy robią ogromną robotę 🙂 Wszystkie znalazłam w jednym sklepie internetowym www.aleswiatlo.pl, co dla mnie jest ogromną wygodą.

Styl skandynawski

Cechuje się przede wszystkim jasnymi kolorami, drewnianymi dodatkami, miękkimi tekstyliami. Zimą, Skandynawowie mają małą styczność ze słońcem. Krótkie dni poniekąd podyktowały im warunki oświetlenia wnętrza, w którym będą czuli się jak w środku lata. Sztuczne światło, którego używają, jest bardzo jasne i przede wszystkim – jest go wszędzie dużo.

Plafon Hard Dark

z elementami drewna

Jeśli chodzi o względy wizualne, styl skandynawski odznacza się prostą formą i dość neutralną kolorystyką. Królują biel, beże i szarości. Nie bój się jednak pasteli, które jako dodatki genialnie budują klimat wnętrza. Możesz również postawić na lampy o różnych wielkościach i montować je zarówno na ścianach, sufitach jak i podłogach.

Styl nowoczesny

Fot. Ale Światło

Dziś, tym mianem określa się prostotę, przestrzenność, przejrzystość, naturalne dodatki. Niemniej ważna jest funkcjonalność i prostota, które najczęściej objawiają się w prostych liniach i monochromatycznej kolorystyce. Oświetlenie w takim wnętrzu jest więc często minimalistyczne w swojej formie.

Nowoczesny żyrandol

w minimalistycznej odsłonie

Geometryczne bryły, ledowe listwy, czarne (matowe lub błyszczące) konstrukcje są najbardziej pożądane. A jeżeli wolisz bardziej ekstrawaganckie rozwiązania, możesz również szukać oświetlenia o bardziej skomplikowanej strukturze. Pamiętaj jednak, że w nowoczesnych wnętrzach ważny jest umiar. Jeśli oświetlenie jest dość awangardowe, niech stanowi wyłączny dodatek w tym charakterze.

Styl industrialny

Fot. Ale Światło

Tutaj bardzo ważną rolę odgrywa światło dzienne, które jest wpuszczane do przestronnych wnętrz dużymi oknami. Jednak lampy w stylu industrialnym czy loftowym są szalenie charakterystyczne. Poznasz je po surowym designie. Lampy wiszące są bardzo długie, by obniżyć zazwyczaj wysokie pomieszczenia.

Dzięki temu stają się bardziej przytulne. Modne są reflektory i spoty, które można zamieścić praktycznie wszędzie – jako kinkiety na ścianach czy jako lampy podłogowe. Oświetlenie stylizowane na przemysłowe często posiada odsłonięte żarówki i widoczne przewody. To element stylu, z którego szkoda rezygnować, bo wygląda bardzo efektownie.

Oryginalne lampy, również do wnętrz klasycznych oraz pokojów młodzieżowych czekają TUTAJ. I muszę przyznać, że ceny są atrakcyjne. Zajrzyj i się rozejrzyj. Możesz nie „wyjść” z pustym koszykiem 😉

A skoro masz już coś na sufit, to może czas na podłogę? 😉 TUTAJ pokazuję kilka propozycji wraz z ich zaletami i wadami.

Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Telewizor do zabudowy

Gotuj, oglądając ulubione programy kulinarne. Telewizor do zabudowy kuchennej jeszcze niedawno był...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *