Jak stworzyć loftowy styl? Część I

Loftowy styl, czyli jak łączyć drewno, metal i beton.
Loftowy styl, czyli jak łączyć drewno, metal i beton.
Drewno + metal + beton = loftowe wnętrze! Ten styl wciąż zdobywa nowych miłośników, a ja wcale się temu nie dziwię. Nowoczesne, surowe aranżacje pomieszczeń potrafią zapierać dech w piersiach.

Loftowy styl ma swoją specyficzną charakterystykę. Wiesz, chodzi o ten moment, kiedy wchodzisz do pomieszczenia i od razu czujesz, że to właśnie ten klimat w nim panuje. Jednak okazuje się, że nie wszędzie można wykorzystać jego najważniejsze elementy. Zobacz, co warto wiedzieć o tym stylu i jakich błędów nie popełniać.

Czy ten styl odnajdzie się w twoim domu?

Nie ma co ukrywać – loftowe aranżacje prezentują się najbardziej efektownie w dużych wnętrzach. Ogromne okna, wprowadzające dzienne światło, wysokie sufity i otwarte przestrzenie często są wynikiem przerobienia fabrycznych pomieszczeń. Nie sposób więc doszukiwać się ich w tradycyjnych blokowiskach.

Loftowe aranżacje

w surowym stylu

Ściany loftowych, industrialnych wnętrz najczęściej pokryte są materiałem, z których pierwotnie zostały wykonane. Dlatego widujemy na nich beton i cegłę. Jednak, jeśli umiejętnie zagrasz światłem i wykorzystasz wiedzę o optycznym powiększaniu przestrzeni – możesz stworzyć loftowy styl również w mniejszych wnętrzach.

Charakterystyczne wyposażenie

W loftowym wnętrzu na próżno szukać klasycznych rozwiązań. Tutaj jest miejsce na meble tworzone z duszą, bardzo często w rodzinnych manufakturach. Surowe, drewniane blaty stołów łączą się z metalowymi stelażami. Komody, wieszaki i ławy w naturalnych kolorach wzbudzają zachwyt miłośników minimalizmu. Na wykonanie loftowych mebli trzeba poczekać nawet kilka tygodni, ale satysfakcja wynikająca z bycia posiadaczami niebanalnego i niepowtarzalnego wyposażenia jest tego warta.

Meble z loftową duszą

o wyjątkowym designie

Minimalistyczny monochromatyzm

Pamiętaj, że możesz optycznie powiększyć wnętrze nie tylko za pomocą odpowiedniego światła. Kolory mebli i innych elementów aranżacji również ci w tym pomogą. Stawiaj przede wszystkim na biele i szarości. W loftowych pomieszczeniach świetnie wygląda też czerń, ale nie bój się innych barw. 

Rdzawa czerwień i żółć również podkręcą industrialny charakter. A jeśli chodzi o wspomniany przeze mnie minimalizm – nie zagracaj mieszkania 🙂 Zamiast małej sofy i dwóch foteli, wybierz jedną, dużą kanapę. A kilka mniejszych stolików zamień na długą ławę.

Drewno, metal, beton. Tymi trzema materiałami kieruj się podczas urządzania wnętrza w stylu loftowym. Podpatruj aranżacje w internecie, korzystaj z doświadczenia fachowców. I koniecznie, do stworzenia twoich mebli zaproście firmę, której realizacje serio ci się podobają 🙂 Zajrzyj do Monome – to od nich czerpałam inspirację, pisząc ten tekst. TUTAJ poznasz ich genialne realizacje.

A jeśli podoba ci się styl loftowy, może zainteresuje cię też kamień naturalny? TUTAJ podpowiadam, jak wprowadzić go do wnętrz.

Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Jak urządzić wnętrze w stylu kolonialnym?

Kto nie kojarzy filmu "Pożegnanie z Afryką?" To pierwszy obraz, który maluje...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *