Łóżko kontynentalne – co warto o nim wiedzieć?

Łóżko kontynentalne - co warto o nim wiedzieć?
Łóżko kontynentalne - co warto o nim wiedzieć?
Najważniejszym elementem sypialni jest łóżko i tutaj chyba nikt z Was nie zaprzeczy. To właśnie w nim spędzamy znaczną część naszego życia. To właśnie najczęściej w nim się relaksujemy i oczyszczamy myśli. Warto więc wybrać model, który nie tylko będzie ładnie wyglądał, ale również będzie wygodny. Jednak wybór wcale nie jest taki prosty – dzisiaj na ruszt weźmiemy łóżka kontynentalne.
Już na pierwszy rzut oka widać ogromne różnice między tradycyjnym łóżkiem a kontynentalnym. Różnica jest między innymi w wysokości, która wynika z budowy oraz z zastosowanych elementów w tej drugiej opcji. Obejmuje ona aż dwa materace, jeden z nich jest wbudowany we wnętrze łóżka, posiadając bonellowe lub kieszeniowe sprężyny, które pod naciskiem mają dopasowywać się do nakładanego obciążenia, tworząc przy tym strefę punktowego podparcia.

Materac materacowi nierówny

W materacu nie może zabraknąć również warstwy pianki. Łącząc te wszystkie elementy materaca, uzyskujemy prawidłowe podtrzymanie kręgosłupa podczas snu. Drugi materac ma za zadanie oddziaływać na nasz komfort. Bardzo często przybiera on formę dosłownie kilkucentymetrowego topera piankowego, który stanowi wierzchnią warstwę łóżka. To właśnie ten materac będzie szybko reagował na naszą zmieniającą się w trakcie snu pozycję.

Zakochaj się, jak inni…

Jednym z najgorętszych trendów wnętrzarskich są łóżka tapicerowane. W sypialniach zazwyczaj dominują szare obicia, ale zdarzają się też odcienie zieleni, granatu czy też żółci, a nawet czerwieni. Te kolory doskonale komponują się z dekoracyjnym wykończeniem łóżek, które nadają im efektu glamour. Oparcie łóżka posiada warstwę pianki, która nadaje mu przyjemnej miękkości, umilając czytanie książek.

Wygodne łóżko

w oryginalnym stylu kupisz tutaj Styl nowoczesny, skandynawskie aranżacje czy też styl glamour to idealne dopasowanie jeśli chodzi o łóżka kontynentalne. Proste lamówki idealnie nadadzą się w stylu nowoczesnym i skandynawskim, a glamour? Tutaj wystarczy tylko bogato ozdobione wezgłowie.

Nie musisz mieć grubego portfela

Kiedy słyszysz zwrot „łóżko kontynentalne” na pewno pierwsza myśl to wysoka cena i tutaj się mylisz. Kiedyś cena tego typu łóżek była troszkę wygórowana, ale to akurat normalne zjawisko przy nowościach na rynku. Dzisiaj ta opcja jest bardzo szeroka ze względu na to, że coraz więcej producentów stawia właśnie na ten rodzaj łóżek. Dzięki temu, że coraz więcej sklepów wprowadza łóżka kontynentalne do swoich ofert, możemy w nich przebierać kolorystycznie oraz cenowo. Pamiętajmy jednak, że zestawiając łóżko kontynentalne z łóżkiem tradycyjnym, musimy brać pod uwagę to, że różnica cen może być dobrze widoczna, tylko ze względu na to, że łóżka tradycyjne zazwyczaj sprzedawane są bez materaca, który niestety jesteśmy zmuszeni dokupić osobno.

Łóżko kontynentalne

Lazio Maxi kupisz tutaj Przepiękne, nowoczesne łóżko kontynentalne czekają na ciebie TUTAJ.
Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Oczarowały mnie mozaiki. Rozmowa z Luboszem Karwatem – artystą plastykiem

Ciężko powiedzieć, która z nich jako pierwsza wbiła mnie w fotel. Czy...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *