Meble kuchenne – nowoczesne, angielskie, czy inne?

meble kuchenne
Kiedy byłam małą dziewczynką, wydawało mi się, że kuchnie mogą być białe, drewniane albo… zielone :) Nie pamiętam z dzieciństwa innych aranżacji.

Dzisiaj twoja kuchnia może wyglądać tak, jak sobie tego zażyczysz. Różowe fronty? Nie ma sprawy. Czarne blaty? Proszę bardzo. Meble kuchenne są obecnie bardzo często tworzone na wymiar, co moim zdaniem jest bardzo wygodne i daje nam ogromne pole do popisu. Gdzie szukać takich mebli? I który styl wybrać? Podpowiadam najciekawsze rozwiązania.

Nowoczesne meble kuchenne – czyli jakie?

Ten styl kocha połączenie minimalizmu z funkcjonalnością. Dlatego w nowoczesnych kuchniach zobaczysz najczęściej subtelne, drewniane meble oraz metalowe i szklane elementy. Twoja nowoczesna kuchnia stworzona przez doświadczonych fachowców będzie ergonomiczna, bezpieczna i bardzo estetyczna. Plusem tego stylu jest fakt, że nowoczesne aranżacje sprawdzają się zarówno w dużych, jak i mniejszych wnętrzach.

Klasyczna kuchnia – dla kogo?

Meble kuchenne w klasycznych kuchniach są najczęściej tworzone z naturalnych materiałów, a więc twardego drewna, wikliny i kamienia. Aranżacje utrzymane w tym stylu mogą nawiązywać do regionalnych tradycji. Będą więc się różnić od siebie w zależności od regionu kraju, w którym zostały zaprojektowane. Najlepiej poczują się w nim osoby lubiące tradycyjne klimaty, elegancję i spokój.
Moja wskazówka – klasyczny styl kuchni będzie wyglądać najlepiej w dość przestronnym wnętrzu.

Kuchnia angielska – co musisz wiedzieć?

Pastele, bogato frezowane gzymsy, oszklone fronty – angielski styl jest dość bogaty, uwielbiany przez fanów ozdób. Angielskie kuchnie są najczęściej urządzane z wykorzystaniem masywnych, reprezentatywnych mebli. Zazwyczaj łączą się z jadalniami, tworząc jedno pomieszczenie. Całość wygląda monumentalnie, a obfitość dekoracji sprawia, że ten styl pasuje przede wszystkim dużym, rozległym kuchniom.

Meble kuchenne na wymiar to o wiele lepszy wybór niż zakup gotowych, zarówno w sklepie stacjonarnym, czy internetowym. Bez względu na to, który styl najbardziej przypadnie ci do gustu – radzę, aby sprawę oddać w profesjonalne ręce 🙂

A TUTAJ przeczytasz o naszych pomysłach na szafę na wymiar. Czy to tak samo dobry pomysł? 😉

Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

BioFire Technology

Obróbka stali, architektura i przemysł. Firma BioFire Technology  to  wyspecjalizowany zespół konstruktorów. Na...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *