Meble z litego drewna i nieoczywiste połączenia

Meble z litego drewna i nieoczywiste połączenia
Meble z litego drewna i nieoczywiste połączenia
Możesz powiedzieć, że użycie drewna od razu definiuje styl wnętrza. Ale czy na pewno tak jest? Postaram się udowodnić, że wystarczy trochę sprytu, by drewniane elementy wystroju wyczarowały nam różne style wnętrzarskie.

Oczywiście aby to zrobić, potrzebuję przykładów 😉 Na warsztat wzięłam meble z litego drewna firmy DESIQ, bo mam na nie kilka ciekawych pomysłów. Ich nowoczesne, minimalistyczne formy otwierają mnóstwo możliwości aranżacyjnych. A ja bardzo cenię sobie możliwość zmiany stylu we wnętrzu, które mi się znudzi 😉 Wybierając te solidne meble jako podstawę kompozycji mogę swobodnie zmieniać dodatki i dekoracje.

Klasycznie, ale z twistem

Fotografia Desiq

Klasyka to dla mnie połączenie elegancji i przytulności. Drewno charakteryzuje się tymi obiema cechami. Z jednej strony to bardzo szlachetny materiał, który można dowolnie łączyć z ciekawymi teksturami i kolorami. Z drugiej – wprowadza do wnętrza ciepło i ożywia najprostsze, subtelne formy.

Aranżacja z łóżkiem od Desiq na pewno zwraca uwagę połączeniem solidnego drewna litego oraz funkcjonalności. To ukłon w stronę natury. Twarde, naturalne drewno świetnie komponuje się z przytulnymi dodatkami. Jak widać, wystarczą poduszki i narzuta w różnych kolorach i o zróżnicowanych fakturach, by w tej klasyce odnaleźć odrobinę zdrowego szaleństwa 😉

Na mur, beton!

Fotografia Desiq

Drewno, beton i cegły od razu kojarzą się ze stylem industrialnym. Zwróć uwagę na to, że w tym przypadku został on ocieplony puszystym dywanem i kocem z fikuśnymi frędzlami. Podobają mi się meble ustawione w pobliżu łożka. Komfortowe, funkcjonalne stoliki tworzą niezagraconą, przyjazną przestrzeń.

Nowoczesny stół

o minimalistycznej formie

Chciałabym napisać, że niebywałą ozdobą tego wnętrza jest widok za oknem 😉 Ale cóż, zdecydowanie większy wpływ masz na to, co znajduje się wewnątrz budynku. Chociaż widzę tutaj inspirację do zaproszenia fototapety z roślinnym motywem lub poduszek w kształcie liści. Widzisz, jak łatwo można zamienić surowe wnętrze w przytulną, przyjazną przestrzeń?

Drewno kocha kolor

Fotografia Desiq

A w tym przypadku pokochało zieleń. Wspomniana już przeze mnie fototapeta (tym razem z wizerunkiem lasu) tworzy spójną całość z pościelą. Tutaj nie potrzeba niczego więcej. No, może poza szafką nocną z drugiej strony łóżka. Subtelny odcień drewna daje ci nieskończone możliwości aranżacyjne z wykorzystniem przeróżnych kolorowych dodatków.

Łóżko Kobe

z wybranego rodzaju drewna

Nie wspomniałam jeszcze, że Desiq umożliwiają wybór drewna, z którego wykonają łóżko, komodę, szafkę, stolik i inne meble! Choć chyba najpopularniejszym wyborem są dąb i jesion, to producent bez problemu spełni twoje marzenie o posiadaniu łóżka z olchy, czereśni lub orzecha. Masz też wpływ na wymiary mebli – zostaną wykonane według podanych przez ciebie wytycznych. A nawet, jeśli na www.desiq.pl nie znajdziesz produktu, który w 100% odpowiada twoim oczekiwaniom, specjaliści stworzą go według twojego projektu. Prościej już się nie da 🙂

Wykończone olejem naturalnym meble z litego drewna wprowadzą do wnętrz nie tylko świeży design, ale też… zapach. Bez względu na to, który styl jest twoim ulubionym, każda z propozycji od Desiq sprosta wymaganiom. Bo tutaj liczy się solidność, trwałość, jakość i najpiękniejsza ze wszystkich form – prostota 🙂 TUTAJ obejrzysz wszystkie meble.

A kiedy już wybierzesz estetyczne meble, nadejdzie czas dekorowania wnętrza… TUTAJ zobaczysz, jak w moim teście wypadły poszewki na poduchy.

Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

IdeaShutters

Stylowe shuttersy dla miłośników oryginalnych rozwiązań Czym są shuttersy? To wyjątkowo wygodne...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *