Nowoczesny taras na wiosnę. Jak go urządzić?

Nowoczesny taras na wiosnę. Jak go urządzić?
Nowoczesny taras na wiosnę. Jak go urządzić?
Taras pełni różne funkcje. Ja na przykład uwielbiam się na nim wylegiwać, czytając książkę i popijając dobre wino z kieliszka.

Są też tacy, co nie wyobrażają sobie innego przywitania wiosny, niż impreza z grillem w tle (no dobrze, ja też lubię…). Jeszcze inni po prostu siedzą. Podziwiają zieloną przestrzeń, oddychają świeżym powietrzem. A znam też takich, co to lubią zmieniać aranżację tarasu co sezon. I tych, którzy właśnie teraz planują jego montaż. W której grupie jesteś? Chodź ze mną, pomogę ci na każdym etapie tarasowych rozmyślań.

Dlaczego kompozyt wygrywa?

nowoczesny taras
Fotografia od Timberline

To takie bardzo modne pytanie w okresie przedwiosennym – kostka, drewno czy kompozyt? Pominę pierwszy wariant, bo kiepsko komponuje się z książką i winem 😉 Pozostają dwa rozwiązania, które gwarantują przyjemne ciepło pod stopami i z powodzeniem mogą posłużyć jako leżak do opalania.

Kompozyt czy drewno?

nowoczesny taras
Fotografia od Timberline

Z dwojga dobrego jednak ta pierwsza opcja dla mnie wygrywa. Dlaczego?
Tarasy kompozytowe to zazwyczaj połączenie drewna z tworzywem sztucznym, dzięki czemu otrzymuje się materiał o lepszych parametrach niż oba te składniki oferują osobno.
Co może być lepsze od drewna? Otóż właśnie znacznie trwalszy substytut, którego nie musimy konserwować! Zaufałam firmie Timberline, która sprzedaje i montuje tarasy kompozytowe od początku ich obecności na polskim rynku.


Deski Twinson

w odcieniach dębu


Przekonali mnie, że jednym z najlepszych rozwiązań jest połączenie drewna z bezpiecznym i wytrzymałym materiałem, jakim jest PVC. Taki właśnie kompozyt odkrywamy pod marką Twinson.
Według Timberline, Twinson to najbardziej antypoślizgowa, a przy okazji także najbardziej odporna na ogień powierzchnia na rynku. Czyli bezpieczna!
Spośród innych kompozytów wyróżnia się także wysoką stabilnością wymiarową i kolorystyczną, a właśnie deformacje i blaknięcie są podobno największą wadą wielu niemarkowych rozwiązań. Twinson to kompozyt z 25-letnią gwarancją. Jedna z desek w ofercie posiada nawet gwarancję odporności na plamy, także te po winie… 😉 Dla mnie to wystarczający powód, aby wybrać właśnie ten kompozyt!

Nowoczesny taras, czyli jaki?

Fotografia od Timberline

Skoro już padło na kompozyt i wiesz, że to ten materiał zagości na twoim tarasie, to teraz warto zastanowić się nad tym, jakie są trendy. Tak jak we wnętrzach, również na zewnątrz będą królować szarości. Mówię tutaj zarówno o kolorze konstrukcji, jak i wszelkich dodatkach.


Deski Twinson

w modnym, szarym kolorze


Kolorystyka to też mocna inspiracja naturą. Barwy ziemi w otoczeniu soczyście zielonych roślin stworzą tło dla ulubionych dodatków. Sprawdzą się doniczki z kwiatami i ziołami, proste, drewniane meble, lekkie kształty i formy. Nowoczesny taras powinien być również funkcjonalny, więc wybieraj materiały, które są trwałe, solidne i komfortowe w użytkowaniu.

Jak zacząć?

Fotografia od Timberline

Jeśli dopiero planujesz montaż tarasu, zdecydowanie doradzam, aby zlecić wszystkie prace fachowcom. Przecież o wiele przyjemniej jest doglądać procesu, niż wykonywać całość samodzielnie 😉 Wystarczy rozmowa, przedstawienie swoich wymagań i voila! Wymarzony taras gotowy.


Nowoczesny taras

skrojony na miarę twoich potrzeb


A może nie wiesz, jakiego tarasu potrzebujesz? W tej sytuacji z pomocą również przyjdą profesjonaliści. Firma Timberline nie tylko doradzi, który kolor kompozytu wybrać, ale też pomoże przy projektowaniu całej konstrukcji i zajmie się montażem tarasu w ogrodzie, na balkonie, przy basenie, a nawet na dachu zielonym, gdzie wymagane są tzw. pływające konstrukcje dedykowane na podłoża izolowane.
Prościej już się nie da ? TUTAJ przejrzysz całą ofertę i możliwości.

A kiedy już zdecydujesz się na taras, może zechcesz zmienić coś jeszcze? TUTAJ przeczytasz o polskich meblach ze sklejki, które skradły moje serducho.

Więcej od Sara Duszyńska

Infire

Nowoczesne kominki zasilane paliwem płynnym. Infire specjalizuje się w projektowaniu i produkcji...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *