Oxy Line – Świadomy design, który dba o środowisko

środowisko
Coraz więcej firm stolarskich, zajmujących się produkcją mebli, zwraca swoją uwagę na drewno z Oxytree. Jego lekkość, łatwość w obróbce i brak sęków sprawiają, że zaczyna się z niego produkować łóżka, szafy, stoły, czy inne przedmioty użytkowe.

Firma Oxytree nawiązała współpracę z GO:CE Design, firmą projektującą i produkującą luksusowe meble. Współpraca ta zaowocowała powstaniem Oxy Line – mebli, których używanie przyczynia się do globalnej redukcji śladu węglowego. Naturalne, designerskie, futurystyczne, minimalistyczne – wszystkie te przymiotniki doskonale pasują do Oxy Line, mebli wykonanych z drewna Oxytree.

Wygląda na to, że firmom udało się osiągnąć kompromis między konsumpcją a ochroną planety. Dzięki wykorzystaniu drewna Oxytree konsument wciąż ma możliwość nabycia nowych mebli, przy jednoczesnym wsparciu środowiska i niesieniu realnej pomocy naturze.

Poznaj GO:CE Design

środowisko

GO:CE Design to marka powstała w kooperacji biura projektowego Studio Gomez, które z powodzeniem działa od ponad 20 lat na rynku premium w dziedzinie designu i architektury wnętrz wraz z producentem mebli ekskluzywnych RC Design, posiadającym przeszło 20-letnie doświadczenie w branży meblarskiej.

GO:CE Design stworzyło design wykraczający ponad standardy uzyskując przy tym najwyższą jakość wykonania. Nową propozycję GO:CE Design – linię OXY – zaprojektował architekt Hernan Gomez, który słynie z nowoczesnych rozwiązań. Produkcja mebli Oxy Line to wizja przyszłości, nawiązująca do zmiany stylu życia na bardziej ekologiczny.

Hernan Gomez o Oxytree

Użycie drewna Oxytree w produkcji mebli to odpowiedź na potrzeby konsumentów. Ekologia i dbałość o środowisko przeniknęły do różnych obszarów naszego życia. Teraz nadszedł odpowiedni moment, by branża meblarska postawiła na rozwiązania w zgodzie z naturą. Do zakupu mebli Oxy Line klientów przekonuje ujemny ślad węglowy otrzymywany przy ich produkcji.

To dla nas znak, że troska o planetę nie jest nikomu obojętna. Drewno Oxytree doskonale sprawdziło się przy produkcji mebli. GO:CE Design zachowało najwyższą jakość oraz niezwykle cenione wzornictwo”, mówi Hernan Gomez, projektant mebli GO:CE Design.

Jak Oxytree dba o środowisko?

środowisko

Oxytree w znaczący sposób wpływają na poprawę jakości powietrza oraz na ochronę środowiska naturalnego, konsumując ogromne ilości CO2. Rosną niezwykle szybko – już w 6 lat są w stanie osiągnąć wysokość 16 metrów! Mają duże liście, i miododajne kwiaty, a ich nasiona są bezpłodne – gatunek nie rozsiewa się więc w niekontrolowany sposób. Drewno pozyskane z plantacji drzew Oxytree stanowi niszowy surowiec wysokiej jakości.

Cieszymy się, że w wyniku naszej współpracy powstała niezwykła linia mebli Oxy Line. Idea, jaka przyświecała nam podczas propagowania drzew tlenowych w Polsce, doskonale koreluje z misją GO:CE Design. Razem stworzyliśmy ekologiczne meble, które zachowują najwyższą jakość. Wierzymy, że drzewa tlenowe to przyszłość branży meblarskiej. To ogromny powód do dumy stworzyć taką ofertę mebli, których produkcja ma ujemny ślad węglowy. Skorzystać z niej może każdy konsument, dla którego ważna jest przyszłość naszej planety i ekologia”, mówi Łukasz Wilczewski, Prezes Zarządu Oxytree.

Więcej na temat Oxytree, wyjątkowych drzew przyszłości, na stronie www.oxytree.pl

A kiedy już poznasz ich wszystkie zalety i zdecydujesz się zaprosić Oxytree do siebie, zerknij na propozycję urządzenia tarasu, o TUTAJ. Niech zielona przestrzeń wokół domu wpłynie pozytywnie na twój nastrój… i środowisko 🙂

Więcej od Sara Duszyńska

Moje Wnętrza, wydanie 3/2020

Fotowoltaiczne rozwiązania od NF40 powitaliśmy jak zwykle z otwartymi ramionami! To oni...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *