Porcelana stołowa inna, niż wszystkie

Porcelana stołowa inna, niż wszystkie
Porcelana stołowa inna, niż wszystkie
Czy coś, co kojarzy nam się z tradycją potrafimy docenić również w nowoczesnej odsłonie? Zastawiałam się, jak to będzie z porcelaną, która od zawsze była dla mnie symbolem klasyki.

Jeśli śledzisz wnętrzarskie nowinki to dobrze wiesz, że motyw marmuru i innych kamieni naturalnych jest obecnie szalenie modny. Doceniają go nie tylko projektanci wnętrz, ale również wizjonerzy związani z branżą beauty i fashion. A co się stanie, jeśli nowoczesny wzór naniesiemy na… zastawę? Porcelana stołowa od zaprzyjaźnionej marki Porcelana24 właśnie trafiła w moje ręce. Zobacz, jak wypadła w moim designersko-funkcjonalnym teście 🙂

Black&White

porcelana stołowa

Porcelana stołowa przyjechała solidnie zapakowana. Razem z koleżanką chciałyśmy jak najszybciej ją zobaczyć, ale nic z tego – musiałyśmy delikatnie rozpakować misternie przygotowaną paczkę. Za to ogromny plus, bo tak piękne talerze i kubki absolutnie nie mogą się potłuc!

porcelana stołowa

Po odpakowaniu przyjrzałyśmy się detalom. Zauważyłam, że finezyjny, marmurkowy wzór ciekawie łączy trzy kolory – biel, czerń i złoto. To moim zdaniem ukłon producenta w kierunku szalenie modnego, minimalistycznego trendu. Talerz obiadowy, podzielony kolorystycznie na pół stwarza przeróżne możliwości kompozycji dań. To niezła gratka dla tych, którzy kochają eksperymentować w kuchni i zwracają uwagę na estetykę podania potraw.


porcelana stołowa

Serwis na 6 osób

w marmurkowy wzór


Mam dla ciebie też kilka danych technicznych. Bo nie samym designem człowiek żyje 😉 Oryginalny serwis obiadowo-kawowy Karolina Black&White składa się z:
6 talerzy płytkich o średnicy 28 cm,
6 talerzy głębokich o średnicy 21 cm,
6 talerzy deserowych o średnicy 22 cm oraz
6 kubków ze spodkami – 0,35 l/16 cm.

Szach-mat!

porcelana stołowa

Kolejny komplet porcelany – Karolina Siena ma takie same wymiary, jak poprzedni. Również zachwyca markurkowym wzorem, który tym razem został połączony z ponadczasowym motywem szachownicy. Biało-czarna kratka przetykana “pęknięciami” wygląda bardzo naturalnie i wpisuje się w aktualny trend wnętrzarski.

porcelana stołowa

Na szczególną uwagę zasługuje… kubek! Świetnie komponuje się z kontrastowym spodkiem, ale autonomicznie robi tak samo dobre wrażenie. Ten komplet to moim zdaniem ciekawy pomysł na prezent – zarówno dla nowożeńców, jak i wszystkich tych, którzy właśnie wprowadzają się do nowego miejsca i są fanami nowoczesnych rozwiązań.


porcelana stołowa

Serwis na 6 osób

z modnym motywem szachownicy


Podsumowanie

Solidna porcelana w nowoczesnej odsłonie będzie ci służyć przez lata. Wzornictwo zastosowane w obu kompletach nie ma prawa wyjść z mody… Motyw kamienia naturalnego od lat gości w naszych domach i nic nie wskazuje na to, byśmy kiekolwiek mieli go wyprosić 🙂 Co więcej – obecnie przechodzi on swoisty renesans i, jak wspomniałam na początku, widzimy go coraz częściej w odświeżonych formach.

porcelana stołowa
Komplety porcelany są polskiej produkcji!


A na koniec jeszcze jedna, dobra informacja – serwisy, które pokazałam możesz śmiało myć w zmywarce i podgrzewać na nich posiłki oraz napoje w mikrofalówce. Wszystkie produkty marki Porcelana24 czekają TUTAJ 🙂

Jeśli motyw kamienia naturalnego jest w twoim guście i szukasz innych rozwiązań w tym wzornictwie, koniecznie zobacz, jak może wyglądać twoja łazienka. Pisałam o tym TUTAJ.

Więcej od Sara Duszyńska

Manufaktura Snu

Producent luksusowych, designerskich mebli metalowych. Manufaktura Snu może dziś pochwalić się najszerszą...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *