Porcelana stołowa inna, niż wszystkie

Porcelana stołowa inna, niż wszystkie
Porcelana stołowa inna, niż wszystkie
Czy coś, co kojarzy nam się z tradycją potrafimy docenić również w nowoczesnej odsłonie? Zastawiałam się, jak to będzie z porcelaną, która od zawsze była dla mnie symbolem klasyki.

Jeśli śledzisz wnętrzarskie nowinki to dobrze wiesz, że motyw marmuru i innych kamieni naturalnych jest obecnie szalenie modny. Doceniają go nie tylko projektanci wnętrz, ale również wizjonerzy związani z branżą beauty i fashion. A co się stanie, jeśli nowoczesny wzór naniesiemy na… zastawę? Porcelana stołowa od zaprzyjaźnionej marki Porcelana24 właśnie trafiła w moje ręce. Zobacz, jak wypadła w moim designersko-funkcjonalnym teście 🙂

Black&White

Porcelana stołowa przyjechała solidnie zapakowana. Razem z koleżanką chciałyśmy jak najszybciej ją zobaczyć, ale nic z tego – musiałyśmy delikatnie rozpakować misternie przygotowaną paczkę. Za to ogromny plus, bo tak piękne talerze i kubki absolutnie nie mogą się potłuc!

Po odpakowaniu przyjrzałyśmy się detalom. Zauważyłam, że finezyjny, marmurkowy wzór ciekawie łączy trzy kolory – biel, czerń i złoto. To moim zdaniem ukłon producenta w kierunku szalenie modnego, minimalistycznego trendu. Talerz obiadowy, podzielony kolorystycznie na pół stwarza przeróżne możliwości kompozycji dań. To niezła gratka dla tych, którzy kochają eksperymentować w kuchni i zwracają uwagę na estetykę podania potraw.

Serwis na 6 osób

w marmurkowy wzór

Mam dla ciebie też kilka danych technicznych. Bo nie samym designem człowiek żyje 😉 Oryginalny serwis obiadowo-kawowy Karolina Black&White składa się z:
6 talerzy płytkich o średnicy 28 cm,
6 talerzy głębokich o średnicy 21 cm,
6 talerzy deserowych o średnicy 22 cm oraz
6 kubków ze spodkami – 0,35 l/16 cm.

Szach-mat!

Kolejny komplet porcelany – Karolina Siena ma takie same wymiary, jak poprzedni. Również zachwyca markurkowym wzorem, który tym razem został połączony z ponadczasowym motywem szachownicy. Biało-czarna kratka przetykana „pęknięciami” wygląda bardzo naturalnie i wpisuje się w aktualny trend wnętrzarski.

Na szczególną uwagę zasługuje… kubek! Świetnie komponuje się z kontrastowym spodkiem, ale autonomicznie robi tak samo dobre wrażenie. Ten komplet to moim zdaniem ciekawy pomysł na prezent – zarówno dla nowożeńców, jak i wszystkich tych, którzy właśnie wprowadzają się do nowego miejsca i są fanami nowoczesnych rozwiązań.

Serwis na 6 osób

z modnym motywem szachownicy

Podsumowanie

Solidna porcelana w nowoczesnej odsłonie będzie ci służyć przez lata. Wzornictwo zastosowane w obu kompletach nie ma prawa wyjść z mody… Motyw kamienia naturalnego od lat gości w naszych domach i nic nie wskazuje na to, byśmy kiekolwiek mieli go wyprosić 🙂 Co więcej – obecnie przechodzi on swoisty renesans i, jak wspomniałam na początku, widzimy go coraz częściej w odświeżonych formach.

Komplety porcelany są polskiej produkcji!

A na koniec jeszcze jedna, dobra informacja – serwisy, które pokazałam możesz śmiało myć w zmywarce i podgrzewać na nich posiłki oraz napoje w mikrofalówce. Wszystkie produkty marki Porcelana24 czekają TUTAJ 🙂

Jeśli motyw kamienia naturalnego jest w twoim guście i szukasz innych rozwiązań w tym wzornictwie, koniecznie zobacz, jak może wyglądać twoja łazienka. Pisałam o tym TUTAJ.

Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Biologiczna oczyszczalnia ścieków – pozwala zaoszczędzić?

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków – nazwa ta, już od dłuższego czasu, nie...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *