Shuttersy – lepsze od tradycyjnych osłon okiennych?

Shuttersy - lepsze od tradycyjnych osłon okiennych?
Shuttersy - lepsze od tradycyjnych osłon okiennych?
Te nowoczesne okiennice mają coraz więcej fanów na całym świecie. Czym zaskarbiły sobie ich uznanie? Na pierwszy rzut oka widać, że to niezwykle designerska dekoracja okna. Ale wygląd to oczywiście nie wszystko.

Postanowiłam więc sprawdzić, w czym tkwi ich fenomen. Czy shuttersy to lepszy wybór niż klasyczne rolety i żaluzje? Trop moich poszukiwań zaprowadził mnie do firmy Rolbest, specjalizującej się w ich produkcji. Przejrzałam ciekawe realizacje, dowiedziałam się co nieco na temat funkcjonalności i już wiem więcej. Tą wiedzą chcę się podzielić z tobą 🙂

Shuttersy z PCV – co warto o nich wiedzieć?

Fot. Rolbest

Shuttersy mogą być wykonane z PCV lub drewna. Oba materiały mają swoje cechy charakterystyczne, które warto poznać przed zakupem. PCV jest odporne na uszkodzenia i możne je zamontować we wnętrzach o podwyższonej wilgotności.

Sprawdzą się więc z łazience lub kuchni. Jakiś czas temu widziałam takie rozwiązanie w domu jednorodzinnym, gdzie z kuchni wychodzi się do ogrodu. Shuttersy nie tylko wyglądały świetnie, ale i chroniły przed ostrym słońcem, gdy domownicy przygotowywali posiłki wewnątrz budynku.

Shuttersy + drewno = elegancki design

Fot. Rolbest

Drewniane shuttersy są moim zdaniem bardziej szlachetne. Rolbest wykorzystuje między innymi drewno BASSWOOD, które cechuje się wysoką odpornością na wilgoć i zmiany temperatur. Szatersy wykonują też z PAULOWNI azjatyckiej chcrakteryzującej się lekkim, estetycznym drewnem.

Po zabarwieniu ich na wybrany kolor całość wygląda bardzo nowocześnie i wpisuje się w aktualne, minimalistyczne trendy wnętrzarskie. Ten wybór daje dużo możliwości aranżacyjnych, od wspomnianych współczesnych stylów po klasyczne rozwiązania.

Praktyczne zalety

Fot. Rolbest

Chyba nikt nie wyobraża sobie rezygnacji z osłon okiennych. Rażące słońce potrafi doskwierać o każdej porze roku, a przede wszystkim latem. Wówczas shuttersy pozwolą ci na skuteczną regulację ilości wpadanego światła do wnętrza, bez konieczności rezygnacji z dopływu świeżego powietrza. Za to zimą utrzymają ciepło i optymalną temperaturę. To oznacza, że masz szansę na niższe rachunki za ogrzewanie 🙂

Nowoczesne shuttersy

wykonane z PCV lub drewna

Kolejny plus, o którym muszę wspomnieć to tłumienie hałasu. Jeśli mieszkasz na dużym, miejskim osiedlu, na pewno jesteś narażony na nieustający gwar dochodzący z ulicy. Zamiast inwestować w drogie systemy wyciszające, możesz połączyć design z funkcjonalnymi zaletami osłon i cieszyć się z mądrej decyzji. 

Czy zatem shuttersy są lepsze od tradycyjnych rozwiązań? Ja uważam, że są pomysłową i bardzo estetyczną alternatywą, którą chętnie zaproszę do swojego domu. Jednak ostateczną odpowiedź pozostawiam tobie. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich czegoś więcej, zajrzyj na stronę producenta, o TUTAJ.

Lubisz przeglądać propozycje nowoczesnych aranżacji wnętrz? TUTAJ obejrzysz oryginalne zegary, które wprowadzą do twojego domu oryginalny charakter.

Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Kierunek – wakacje z dziećmi! Jedziemy do Hotelu Skal

Co robią dzieci na wakacjach z rodzicami? Niestety - zbyt często się...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *