Stolik kawowy HOOD – rozkładam go na czynniki pierwsze

Stolik kawowy HOOD - rozkładam go na czynniki pierwsze
Stolik kawowy HOOD - rozkładam go na czynniki pierwsze
TFORY po raz kolejny mnie zaskakują. Tym razem jest to sprawka minimalistycznego, ale szalenie oryginalnego mebla... Rozmawiam o nim z jego projektantem, Panem Arielem Śliwińskim.
Ujęła mnie jego prostota i materiały, z jakich został wykonany. Dotychczas połączenie drewna i metalu kojarzyło mi się z ciężkością i mocno sprecyzowanem stylem. A tutaj udało się stworzyć lekki stolik kawowy, który będzie pasował zarówno do loftowych, jak i nowoczesnych czy klasycznych pomieszczeń. Fajnie sprawdzi się też w biurach jako praktyczny mebel, pomocny podczas rozmów biznesowych.

Nieoczywiste inspiracje

Podobnie jak w przypadku fotela ANDU, stolik kawowy HOOD również zaciekawił mnie od strony swojej nazwy. Bo co ma mebel do kaptura, okapu lub dachu? Jak wyjaśnił mi projektant – “Podczas projektowania stolika główną inspiracją była architektura, a w szczególności budynki doby późnego modernizmu takie jak np. budynek dworca centralnego w Warszawie. Obiekt ten charakteryzuje się dużymi nadwieszonymi okapami dachu, który jest najbardziej charakterystycznym elementem dworca. Jednak poza formą wpływ modernizmu na finalny projekt stolika widoczny jest w jego konstrukcji, która jest ukłonem w kierunku inżynierów sprzed 50 lat.

Trwałość i niezawodność

Do stworzenia stolika został użyty dąb. To materiał niezwykle trwały, o wysokich walorach estetycznych. Mi najbardziej podoba się w swoim naturalnym kolorze, ale TFORY wykonają go również z drewna jesionowego, przemalowanego na biel lub czerń.

Stolik HOOD

poznasz bliżej klikając tutaj Na pewno zwróciłeś uwagę na oryginalną półkę, która bynajmniej nie jest drewniana 😉 Jak mówi autor projektu: “Poza drewnem w stoliku zastosowana została stal perforowana, która poza tym, że łączy nogi, stanowi dodatkową półkę. Stal jest wdzięcznym materiałem w meblarstwie, dlatego, że jest wystarczająco plastyczna a przy tym możemy ją wykańczać na wiele różnych sposobów.

Bez wysiłku

Kojarzysz meble ze znanej skandynawskiej sieciówki i legendarną instrukcję obsługi ich składania? Muszę przyznać, że sama kiedyś próbowałam złożyć krzesło i biurko według wskazówek. Zajęło mi to cztery godziny! Efekt był taki, że zostało kilka śrubek, z którymi nie wiedziałam, co zrobić 🙂 Dlatego ważna kwestią była dla mnie wiedza dotycząca poszczególnych elementów stolika HOOD. Jak widzisz na zdjęciu, jest ich kilka. Na pewno dałbyś sobie radę samodzielnie. Ale mam jeszcze lepszą informację – aktualnie TFORY dostarczają gotowy mebel, więc nie musisz robić absolutnie NIC, by zacząć się nim cieszyć. Według mnie to dość rzadka praktyka, a niweluje wszelki stres i nerwy związane z czytaniem i uskutecznianiem instrukcji. Wielki plus ode mnie za to rozwiązanie.

Na długie lata

O drewniane meble oczywiście należy dbać. Ten materiał nie lubi bardzo wysokich i niskich temperatur ani wilgoci. TFORY jednak przygotowały stolik na różne przygody 😉 Mebel jest wykończony matowym, bezbarwnym lakierem, dzięki czemu posiada wartwę ochronną. Jest mniej narażony nie tylko na uszkodzenia spowodowane temperaturą, ale też na zabrudzenia oraz mechaniczne uszkodzenia. Stolik HOOD ma wymiary: głębokość: 70 cm, długość: 70 cm, wysokość: 41 cm.  Moim zdaniem to optymalne parametry zarówno do towarzyskiego spotkania przy drinku, jak i oficjalnego – z kubkiem gorącej kawy lub herbaty. TUTAJ poznasz wszystkie meble sTFORzone przez ludzi z pasją i pomysłem na to, jak łączyć design z funkcjonalnością. Zapraszam cię też do ostatniego artykułu, w którym wraz z projektantem przedstawiliśmy oryginalny fotel PILO, o TUTAJ.
Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Kominki Omikron

Klasyczne i nowoczesne kominki do każdego wnętrza. Stwórz w swoim domu niepowtarzalną...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stolik kawowy HOOD – rozkładam go na czynniki pierwsze

Stolik kawowy HOOD - rozkładam go na czynniki pierwsze

Stolik kawowy HOOD - rozkładam go na czynniki pierwsze

Stolik kawowy HOOD – rozkładam go na czynniki pierwsze

Więcej od Sara Duszyńska

Jak dobrać listwy przypodłogowe do różnych wnętrz?

Mijają czasy, kiedy wszystkie pomieszczenia w domu czy mieszkaniu musiały być spójne...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *