Szklana balustrada – trudny wybór?

Szklana balustrada - trudny wybór?
Szklana balustrada - trudny wybór?
Decydując się na montaż balustrad w domu mieszkalnym, powinniśmy nabyć wiedzę na temat prawa budowlanego oraz oferty, jaką proponuje dzisiejszy rynek.
Na pierwszy rzut oka wydaje się to niełatwym zadaniem. Ale, jeśli śledzisz nowinki wnętrzarskie to wiesz, że coraz więcej osób decyduje się na coś, co jeszcze jakiś czas temu było zarezerwowane tylko dla bardzo majętnych ludzi. Szklana balustrada – bo o niej mowa – to wyjątkowo estetyczny sposób na wykończenie wnętrza. Na podstawie wiedzy zdobytej dzięki znajomości z firmą Glaspunkt przygotowałam dla ciebie kilka ciekawostek. Sprawdź, jak przygotować się do zamówienia balustrady i na co zwrócić szczególną uwagę.

Prawo budowlane – znasz je?

Kilka ważnych informacji w pigułce 🙂 Balustrada musi znaleźć się wszędzie tam, gdzie wysokość przekracza 0,5 metra. Wewnątrz domu są to schody, antresole, podwyższenia, spoczniki itd. Na zewnątrz – balkony, loggie, tarasy, schody wejściowe, portfenetry. Wysokość balustrady w domu jednorodzinnym nie może być mniejsza niż 0,9 metra. Pamiętaj, że bez balustrad nie nastąpi odbiór budynku.

Szklana, czy nie szklana?

Jasne, że szklana. Tym bardziej teraz, kiedy ceny takich realizacji stały się przystępne. Do wyboru jest szeroki wachlarz możliwości. Czekają na ciebie różne rozwiązania konstrukcyjne, które można dostosować do danego wnętrza.

Szklaną balustradę

wykonaną z dbałością o każdy szczegół zamówisz tutaj Szkło, na którym pracuje Glaspunkt jest hartowane i laminowane. Dzięki temu, poza walorami estetycznymi, wybór takiej balustrady to też gwarancja solidności i bezpieczeństwa. Jeśli chcesz się zainspirować, zerknij TUTAJ i zobacz, jak wyglądają przykładowe realizacje.

Przygotowanie do zlecenia

Podjęta decyzja? Szklana balustrada zagości u ciebie? No to teraz należy przygotować się do zlecenia jej wykonania. Aby pierwszy kontakt z firmą był sprawny, przygotuj podstawowe informacje o materiale, wyglądzie oraz przybliżonej ilości balustrad w metrach bieżących. Na tej podstawie możesz oczekiwać wstępnej wyceny.

Szkło ci w duszy gra?

Glaspunkt to fachowcy, którzy na szklanych balustradach znają się jak mało kto, ale świetnie wykonają też inne zlecenia. Na przykład drzwi, podłogi i schody. Oprócz tego możesz liczyć na kabiny prysznicowe, szklane panele oraz lustra i meble.

Szklane elementy,

które nadadzą wnętrzu charakteru zamówisz tutaj Szklana balustrada nie musi być już tylko marzeniem, które widujemy w katalogach wnętrzarskich. Wybór odpowiedniej firmy, która zrealizuje twój pomysł na szklane meble, elementy wykończenia czy dekoracje to oczywiście sprawa bardzo ważna. Sugeruj się doświadczeniem, solidnością, galerią zdjęć z realizacjami. Ja podpowiadam, że TUTAJ znajdziesz profesjonalistów, którzy kompleksowo zajmą się twoim zleceniem. Bo znają się na tym, co robią 🙂 A TU dowiesz się, jak wybrać fajne, nowoczesne oświetlenie do swojego domu. Przestrzeń, którą stworzą światło i szkło sprawi, że pokochasz swoje mieszkanie jeszcze bardziej.
Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Piórex

Producent kołder i poduszek. Lekko – ciepło – higienicznie to idealne określenie...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *