Tynk dekoracyjny – alternatywna dla nudnych ścian

Tynk dekoracyjny - alternatywa dla nudnej ściany
Tynk dekoracyjny - alternatywa dla nudnej ściany
Na pewno widziałeś ściany pokryte tak zwanym betonem architektonicznym, Jakiś czas temu ta forma dekoracji wnętrz była zarezerwowana dla ultranowoczesnych i loftowych pomieszczeń.
Dzisiaj ta surowość jest mile widziana również w innych stylach aranżacyjnych. A beton, który jest dość drogi, zostaje z powodzeniem zastąpiony innym produktem – jest to tynk dekoracyjny. Zainteresowałam się tą formą wykończenia, kiedy poznałam firmę Luxmal, specjalizującą się między innymi w produkcji farb i tynków dekoracyjnych. Postanowiłam dowiedzieć się więcej i opowiedzieć ci, jak oryginalne kompozycje możesz dzięki nim tworzyć.

Ukłon w stronę funkcjonalności

Zanim powiem o możliwościach aranżacyjnych, zacznę od czegoś, co mnie osobiście bardzo cieszy – tynk dekoracyjny ma mnóstwo zalet praktycznych! Z powodzeniem zaaplikujesz go na nierównych powierzchniach, gdzie na przykład standardowe płytki nie miałyby szans 😉 Możesz go użyć w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności (jak kuchnia czy łazienka), ponieważ jest wilgocio i wodoodporny. Poza tym cechuje się dużą odpornością na mechaniczne uszkodzenia, a jego aplikacja jest prosta. Z jego pomocą ukryjesz ewentualne niedoskonałości, które znajdują się na ścianie i suficie. Podoba mi się też, że stosując różne rodzaje narzędzi możesz tworzyć nieograniczenie wiele różnych wzorów i kompozycji. Ogranicza cię tylko wyobraźnia.

Tynk dekoracyjny w nowoczesnych wnętrzach

Tynk dekoracyjny imitujący beton świetnie wpasuje się w surowy klimat industrialnych i minimalistycznych wnętrz. Ale, jeśli zdecydujesz się użyć klasycznych kolorów do nadania mu różnych odcieni, sprawdzi się również w bardziej klasycznych aranżacjach. Wszystko zależy od pomysłu i wizji.

Tynk dekoracyjny

imitujący beton kupisz tutaj Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie różnych struktur, co w efekcie może poskutkować stworzeniem modnego, eklektycznego klimatu we wnętrzu. A w związku z tym, że tynk możesz położyć zarówno na ścianie, jak i suficie, możliwości kompozycyjne są ogromne. Czasami nie warto trzymać się utartych schematów, tylko próbować nowych rzeczy. W ten sposób tworzy się wnętrza z charakterem 🙂

Trawertyn na salonach

Ten materiał zdobył serca projektantów i amatorów pięknych wnętrz na całym świecie. Pomieszczenia urządzane z wykorzystaniem kamienia naturalnego to hołd dla przyrody, tęskota za otaczającym nas światem. Dlatego Luxmal stworzył tynk dekoracyjny imitujący trawertyn.

Tynk dekoracyjny

imitujący trawertyn kupisz tutaj Zamiast kłaść drogie płytki i tracić czas na przygotowanie gruntu oraz poprawę wszelkich niedoróbek – postaw na gotowy tynk. Możesz zaoszczędzić również na wynajęciu fachowców – produkty od Luxmal położysz samodzielnie. A wierz mi, że satysfakcja z własnoręcznie stworzonych dekoracji i wykończeń jest bezcenna 🙂 Masz pytania? A może decyzja jest już podjęta i pod powiekami malują ci się obrazy nowego wnętrza, udekorowanego tynkiem? TUTAJ czekają na ciebie wszystkie możliwości. Skontaktuj się, zapytaj, kup 🙂 A z trochę innej beczki, zerknij do mojego artykułu, w którym podpowiadam jak nie doprowadzić do zalania mieszkania. Znajdziesz go TUTAJ. Co prawda tynk dekoracyjny jest wodoodporny, ale prawdziwa powódź w domu to już inna historia 😉
Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

IdeaShutters

Stylowe shuttersy dla miłośników oryginalnych rozwiązań Czym są shuttersy? To wyjątkowo wygodne...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *