Wieszak na ubrania inny, niż wszystkie.

Wieszak na ubrania inny, niż wszystkie.
Wieszak na ubrania inny, niż wszystkie.
Na pewno nie raz spotkałeś się z określeniem, że mebel "ma duszę". Często mawiamy tak, mając na myśli na przykład wiekowy fotel po pradziadku lub antyczny zegar. Ale wieszak na ubrania?

Postanowiłam sprawdzić, czy on też może mieć w sobie coś więcej, niż “tylko” fajny design. Nowoczesny wieszak na ubrania PILO znalazłam na stronie www.tfory.pl. Coś mnie tknęło, żeby porozmawiać z jego projektantem, panem Arielem Śliwińskim i dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Jesteś ciekawy, jak powstał?

W ogniu pytań

wieszak na ubrania

Moje małe, wnętrzarskie śledztwo zaczęłam od przygotowania pytań dla twórcy marki. Szczerze mówiąc byłam pewna, że wystarczą dwa, trzy pytania, żeby zaspokoić moją ciekawość, ale po raz kolejny przekonałam się, że pozory mylą 😉 W miarę jak oglądałam wieszak z każdej strony, rodziło się ich coraz więcej. W pierwszej kolejności zapytałam oczywiście, co było inspiracją dla tak oryginalnego designu, bo na stronie wyczytałam, że formą nawiązuje on do… słupa energetycznego!

wieszak na ubrania

Oto, co usłyszałam: “Podczas projektowania naszych produktów finalna forma mebla jest ostatecznym elementem, nad którym pracuję. Proces projektowy zawsze rozpoczynam od poszukiwania konkretnej potrzeby użytkowej, natomiast ostateczny kształt jest wynikiem funkcji danego mebla. Podobnie było w przypadku wieszaka PILO. Moją ambicją nie było stworzenie mebla, który wyglądem ma przypominać jakiś obiekt zaobserwowany w naszym otoczeniu. Zależało mi natomiast na tym, aby jego forma uwydatniała specyficzną funkcję, a zarazem była prosta i  neutralna.”

Industrialny sznyt

wieszak na ubrania

No dobrze, wiem już jaką funkcję pełni wieszak na ubrania. I nie śmiej się, bo jego nieszablonowy wygląd skrywa też w sobie pewną tajemnicę… ale o tym później. Od designera dowiedziałam się, że, wieszak PILO został stworzony z metalu i drewna. Jak podkreśla projektant, są to materiały, które można poddać renowacji lub recyklingowi, co mnie osobiście bardzo cieszy.


Wieszak na ubrania

a dokładniej model PILO


Jak wspomina pan Ariel: “W trosce o środowisko naturalne, wszystkie użyte przez nas elementy drewniane pochodzą z lasów z certyfikatem FSC. Dzięki temu wiemy skąd pochodzi drewno i mamy pewność, że zostało pozyskane w sposób legalny i zrównoważony.” Od siebie tylko dodam, że mocno kibicuję firmom nastawionym nie tylko na zysk, ale również dbającym o nieco nadwyrężoną Matkę Naturę 🙂

Zdradzam tajemnicę!

wieszak na ubrania

Wiesz już, o co chodzi? Ten element, który widzisz na zdjęciu jest ruchomy! Właśnie dlatego model PILO jest tak bardzo wyjątkowy – łączy w sobie funkcje wieszaka na ubrania oraz na płaszcze. A skąd pomysł na to urozmaicenie? Projektant odpowiada, że idea powstała z… potrzeby. Jego współpracownicy ze względu na charakter stanowisk często wychodzili na spotkania, które wymagały schludnego wyglądu.

wieszak na ubrania

Na pewno łatwo jesteś w stanie sobie wyobrazić, jak wyglądał wieszak pełen pokrowców z koszulami i marynarkami, przysypany stosem płaszczy… Jak mówi twórca marki: “dzięki zastosowaniu ruchomego elementu tworzącego ramiona, możemy odwiesić koszulę lub marynarkę, mając tym samym gwarancję jej nienagannego wyglądu.” I o to chodzi!

PILO na salonach

Znasz targi Warsaw Home? Jeśli śledzisz nowinki wnętrzarskie, to na pewno wiesz, o czym mówię. Wyobraź sobie, że ten wieszak skupiał na sobie największą uwagę odwiedzających stoisko marki Tfory. Kto wie, może przykuł też twój wzrok? PILO zebrał mnóstwo przychylnych komentarzy zarówno w trakcie imprezy, jak i tuż po niej.

wieszak na ubrania

Osobiście doceniam fakt, że wieszak pasuje do różnych rodzajów wnętrz. Loftowe, duże przestrzenie pokochają go tak samo, jak mieszkania urządzone w sposób nowoczesny i klasyczny. Myślę, że fajnie sprawdzi się też we wspomnianych przez projektanta biurach. Doda designerskiego twistu i, co chyba najważniejsze – jest szalenie praktyczny. A takie połączenia lubimy wszyscy 🙂

Dokładne wymiary wieszaka PILO oraz różne wersje kolorystyczne poznasz TUTAJ. Mam nadzieję, że spodobał ci się, bo ten artykuł to dopiero początek całego cyklu “Jak się tworzą Tfory?”, w którym poznasz kolejne, ciekawe meble.

Więcej od Sara Duszyńska

Designerski fotel do domu i biura – poznaj nasz typ

Na pewno pamiętasz tradycyjne, duuuuuże fotele, które najczęściej stały w domach naszych...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *