Wyspa kuchenna – modna aranżacja na lata

Kuchnia jest bez wątpienia sercem domu, które bezsprzecznie zasługuje na piękny wystrój.

Uważam, że musi być nie tylko funkcjonalna i przytulna, ale i odpowiednio się prezentować. Dlatego wyspa kuchenna, to coś na co stawia tak wiele osób, sprawdzi się nie tylko w dużych, ale i w małych kuchniach. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Po pierwsze – otwarta przestrzeń

Kuchnie z wyspą połączone z salonem potrafią stworzyć ciekawy open space. To nie tylko praktyczne, ale efektywne rozwiązanie. Zapewnia dużo wolnej przestrzeni i swobody. Bardzo podoba mi się możliwość gotowania i spędzania równocześnie czasu z najbliższymi, którzy znajdują się w salonie. 

Neutralna szarość,

to rozwiązanie, które znajdziesz

Po drugie – oddzielenie kuchni od jadalni/salonu

Wyspa kuchenna jest aranżacją, która oddzieli kuchnię od jadalni czy salonu, jednocześnie tworząc komfortową dla wszystkich całość. 

Po trzecie – modna aranżacja

Wyspa kuchenna to ciekawy pomysł na wnętrze nie tylko w dużym domu, ale i w małej blokowej kuchni. Łączy w estetyczną całość kuchnię z salonem bądź jadalnią. Ponadto klimat dopełni postawienie lampionu czy wazonu z kwiatami na blacie.

Po czwarte – funkcjonalny blat

Wyspa w kuchni daje dodatkowy blat. To rozwiązanie jest bardzo praktyczne dla dużych rodzin, gdzie gotuje się dla wielu osób. Taka dodatkowa przestrzeń pomaga w uniknięciu bałaganu, ułatwia przyrządzanie posiłków oraz uporządkowanie akcesoriów oraz naczyń kuchennych.

Po piąte – miejsce do przechowywania

Nieważne czy wyspa będzie okazała czy też mniejsza, jednak zawsze posłuży jako miejsce do przechowywania np. naczyń bądź akcesoriów kuchennych. Podoba mi się, że do wyspy przynależą rożne szafki, szuflady i półki. Dzięki nim łatwiej zachować porządek w kuchni.

Po szóste – stół w kształcie baru

Kuchnia z wyspą idealnie sprawdza się w małych mieszkaniach. Dlaczego? Ponieważ może zastąpić stół. Ponadto postawić przy nim można wysokie krzesła, które umożliwią wypicie kawy czy zjedzenie posiłku.

Nowoczesny design

i funkcjonalność

Najciekawsze realizacje z wyspą kuchenną

Wśród aranżacji kuchennych z wyspą bardzo podobają mi się te, które wykonane zostały przez firmę Layman.  Moje top 4 takich realizacji to:

  1. Jessica – idealnie dopełniająca wnętrze, naturalna i spokojna, a jednocześnie błyszcząca i bardzo odważna. Może być niezwykle subtelna, jak i minimalistycznie chłodna. Dostępna w szerokiej gamie frontów dla każdej zabudowy. 
  2. Lamja – nieszablonowa, z połyskiem bądź matem. Świetnie odnajdzie się w minimalistycznych pomieszczeniach. Dostępna w wersji bez uchwytów, z idealną podfrezowaną linią frontów.
  3. Martyna – do nabycia w wielu kolorach i strukturach, z połyskującymi bądź matowymi frontami. Podoba mi się w niej możliwość niecodziennych połączeń intensywnych barw z monolitem.
  4. Navia – łącząca w sobie klasykę i najnowsze trendy. Balansująca między elegancją a minimalizmem. Nadaje ekskluzywnego efektu w każdym wnętrzu. Biała wyspa kuchenna w tym wykonaniu skradła z całą pewnością nie tylko moje serce. 

Myślę, że udało mi się przybliżyć Ci temat wysp kuchennych i przedstawić ich funkcjonalność. TUTAJ możesz wybrać styl i wykończenie idealne do Twojego domu.

Mając piękną wyspę kuchenną, dobrze jest też zadbać o resztę wystroju. TUTAJ opisałam moją propozycję na udekorowanie okien.

Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Madar Kominki

Sprzedaż i montaż kominków Nasza firma w Starogardzie Gdańskim działa nieprzerwanie od 2000 roku,...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *