Zalane mieszkanie? Sprawdź, jak do tego nie doprowadzić.

Zalane mieszkanie? Sprawdź, jak do tego nie doprowadzić.
Zalane mieszkanie? Sprawdź, jak do tego nie doprowadzić.
Ręka w górę, jeśli nigdy nie zdarzyło ci się zalać mieszkania! Nie mówię tutaj tylko o solidnych powodziach, ale też o sytuacjach, kiedy zapomniałeś zakręcić kurek w zlewie i woda radośnie spływała po szafce pod zlewem.

Na pewno słyszałeś o czujnikach gazu, które chronią przed niebezpieczeństwem. Ale inteligentny bezpiecznik, wody? Dla mnie to nowość, o której postanowiłam dowiedzieć się więcej. Dlatego zaprzyjaźniłam się z marką Tollco i poznałam bardzo nowoczesny, zaawansowany technologicznie i ważny system WaterFuse. Zobacz, czy naprawdę możesz raz na zawsze pożegnać problem pod tytułem “zalane mieszkanie” 😉 Ale najpierw przekonaj się, jak dużo tracą przedsiębiorcy, którym pieniądze dosłownie przeciekają przez palce.

Tam, gdzie są ludzie – bywają kłopoty…

WaterFuse powstało w Szwecji. To tam wykazano, jak naprawdę wygląda sprawa wypłacania odszkodowań za zalane mienie. Przeprowadzone analizy ujawniły, że firmy ubezpieczeniowe nie zatwierdziły potężnej sumy wniosków o wypłatę świadczeń. Dlaczego? Bo winę ponosił właściciel. Nieprawidłowo zabezpieczona instalacja, wszelkie zaniedbania i nienaprawione uszkodzenia, które doprowadziły do zalania zawsze leżały po stronie najemcy. Prawda jest taka, że długoletnia inwestycja w ubezpieczenie w ogóle się nie zwróciła, nie mówiąc już o jakimkolwiek zarobku i pomocy. A potrzeba jest matką wynalazków. Dlatego stworzono WaterFuse i dlatego jest to tak potrzebne urządzenie.

Zalane mieszkanie

Sama jako młoda dziewczyna pracowałam w hotelu z zapleczem restauracyjnym. Nie zliczę ile razy goście zostawiali odkręcone kurki w kranie, zniszczone spłuczki w toaletach i zalane kafelki w łazience… Szkody bywały ogromne, a koszty związane z naprawą zniszczonych instalacji i poszkodowanych elementów wyposażenia pokoi są naprawdę horrendalnie wysokie. Współcześni hotelarze stawiają na nowoczesny, drogi design, więc niestety – każde zniszczenie generuje ubytki w portfelu. System WaterFuse jest idealny właśnie w takich miejscach – gdzie nie mamy kontroli na osobami korzystającymi z łazienki w pokoju hotelowym czy prywatnym apartamencie wynajmowanym turystom.

Zalane mieszkanie

Chcę przez to powiedzieć, że wszystkie budynki użyteczności publicznej, w których ludzie wypoczywają, pracują czy robią zakupy – są narażone na ich niedbałość i zapominalstwo. To dość gorzka prawda o nas, ale tak jest. Kto nigdy nie wszedł do toalety w centrum handlowym po to, by zaraz z niej wyjść? Zalane podłogi, nieszczelna, zdewastowana instalacja hydrauliczna są na porządku dziennym. Aż trudno wyobrazić sobie, ile pieniędzy zaoszczędziliby właściciele takich miejsc, gdyby zainwestowali w urządzenie WaterFuse. Mam szczerą nadzieję, że ten system zagości na stałe w polskiej świadomości, bo po prostu głupotą byłoby z niego nie skorzystać 😉 W dalszej części dowiesz się, jak działa to urządzenie.

Zalane mieszkanie – nigdy więcej!

Zalane mieszkanie

Urządzenie WaterFuse z przeznaczeniem do prywatnych mieszkań chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę. Po prostu wyłącza dopływ wody, która zostaje wykryta przez czujnik. Wystarczy, że umieścisz taki czujnik wilgotności w szafce wodociągowej i na przykład pod zmywarką. Urządzenie w szafce wykryje wyciek i odetnie dopływ wody. A ten pod zmywarką (czy też zlewem) wykryje, wyłączy się i zaalarmuje, jeśli zdiagnozuje wyciek.


Inteligentny system

WaterFuse stworzony dla mieszkań


Na pewno nie muszę ci mówić, jakie niedogodności i koszty czekają cię, jeśli dojdzie do wycieku wody. Nawet po wysuszeniu mieszkania może dojść do rozwoju pleśni, której bardzo ciężko jest się pozbyć. Ta niebezpieczna substancja może prowadzić do alergii i innych problemów zdrowotnych.

Zalane mieszkanie

Domek letniskowy pod ochroną

To takie miejsce, które odwiedza się raz na jakiś czas. Latem przyjeżdżasz tam z rodziną, przyjaciółmi lub sam, żeby porządnie odpocząć. Na pewno ostatnią rzeczą, jaką chciałbyś zobaczyć po długiej nieobecności są zalane wnętrza.


Urządzenie WaterFuse

dedykowane domkom letniskowym


Kolejne urządzenie WaterFuse w prosty sposób pozwala na odłączenie wody, kiedy wychodzisz z domku. Nie musisz zakręcać każdego kurka osobno i masz pewność, że system nie zapomni o wyłączeniu dopływu 😉 Czujnik ma też inną, ważną funkcję – wyłączy wodę, jeśli zaistnieje ryzyko uszkodzenia instalacji przez zamarznięcie. Co niestety często się zdarza, kiedy nie mamy możliwości codziennego doglądania i pilnowania domu.

Dom jednorodzinny bez ryzyka zalania

Zalane mieszkanie

Bywa tak, że domy jednorodzinne posiadają ukryte uszkodzenia, które “odzywają się” dopiero po latach użytkowania budynku. Czujnik WaterFuse Villa wykryje wycieki wody i wyłączy główną linię wodną, jeśli coś będzie nie tak.

Zalane mieszkanie

Kolejnym plusem systemu jest fakt, że montaż jest prosty dla profesjonalnego hydraulika. Do zestawu jest dołączony kompatybilny zasilacz i intuicyjna instrukcja obsługi. WaterFuse daje ci same korzyści – pozwala zaoszczędzić pieniądze, czas i dba o bezpieczeństwo wszystkich domowników. TUTAJ przeczytasz więcej na temat dedykowanych systemów. Dawkę wiedzy dostałam od:


Studio Dago – dystrybutor Polska – doradztwo, sprzedaż
kontakt dla klientów indywidualnych: zamowienia@studiodago.pl
oraz dla klientów instytucjonalnych: inwestycje@studiodago.pl
tel. 58 58 58 58 3
www.studiodago.pl


A skoro o oszczędzaniu i bezpieczeństwie mowa, przyda się jeszcze wiedza na temat energooszczędnych drzwi. TUTAJ przeczytasz o nich więcej.

Więcej od Sara Duszyńska

DomArtStyl

Luksusowe i funkcjonalne meble tapicerowane. Jeśli szukasz niebanalnych tapicerowanych mebli do Twojego...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *