Zalane mieszkanie? Sprawdź, jak do tego nie doprowadzić.

Zalane mieszkanie? Sprawdź, jak do tego nie doprowadzić.
Zalane mieszkanie? Sprawdź, jak do tego nie doprowadzić.
Ręka w górę, jeśli nigdy nie zdarzyło ci się zalać mieszkania! Nie mówię tutaj tylko o solidnych powodziach, ale też o sytuacjach, kiedy zapomniałeś zakręcić kurek w zlewie i woda radośnie spływała po szafce pod zlewem.

Na pewno słyszałeś o czujnikach gazu, które chronią przed niebezpieczeństwem. Ale inteligentny bezpiecznik, wody? Dla mnie to nowość, o której postanowiłam dowiedzieć się więcej. Dlatego zaprzyjaźniłam się z marką Tollco i poznałam bardzo nowoczesny, zaawansowany technologicznie i ważny system WaterFuse. Zobacz, czy naprawdę możesz raz na zawsze pożegnać problem pod tytułem „zalane mieszkanie” 😉 Ale najpierw przekonaj się, jak dużo tracą przedsiębiorcy, którym pieniądze dosłownie przeciekają przez palce.

Tam, gdzie są ludzie – bywają kłopoty…

WaterFuse powstało w Szwecji. To tam wykazano, jak naprawdę wygląda sprawa wypłacania odszkodowań za zalane mienie. Przeprowadzone analizy ujawniły, że firmy ubezpieczeniowe nie zatwierdziły potężnej sumy wniosków o wypłatę świadczeń. Dlaczego? Bo winę ponosił właściciel. Nieprawidłowo zabezpieczona instalacja, wszelkie zaniedbania i nienaprawione uszkodzenia, które doprowadziły do zalania zawsze leżały po stronie najemcy. Prawda jest taka, że długoletnia inwestycja w ubezpieczenie w ogóle się nie zwróciła, nie mówiąc już o jakimkolwiek zarobku i pomocy. A potrzeba jest matką wynalazków. Dlatego stworzono WaterFuse i dlatego jest to tak potrzebne urządzenie.

Sama jako młoda dziewczyna pracowałam w hotelu z zapleczem restauracyjnym. Nie zliczę ile razy goście zostawiali odkręcone kurki w kranie, zniszczone spłuczki w toaletach i zalane kafelki w łazience… Szkody bywały ogromne, a koszty związane z naprawą zniszczonych instalacji i poszkodowanych elementów wyposażenia pokoi są naprawdę horrendalnie wysokie. Współcześni hotelarze stawiają na nowoczesny, drogi design, więc niestety – każde zniszczenie generuje ubytki w portfelu. System WaterFuse jest idealny właśnie w takich miejscach – gdzie nie mamy kontroli na osobami korzystającymi z łazienki w pokoju hotelowym czy prywatnym apartamencie wynajmowanym turystom.

Chcę przez to powiedzieć, że wszystkie budynki użyteczności publicznej, w których ludzie wypoczywają, pracują czy robią zakupy – są narażone na ich niedbałość i zapominalstwo. To dość gorzka prawda o nas, ale tak jest. Kto nigdy nie wszedł do toalety w centrum handlowym po to, by zaraz z niej wyjść? Zalane podłogi, nieszczelna, zdewastowana instalacja hydrauliczna są na porządku dziennym. Aż trudno wyobrazić sobie, ile pieniędzy zaoszczędziliby właściciele takich miejsc, gdyby zainwestowali w urządzenie WaterFuse. Mam szczerą nadzieję, że ten system zagości na stałe w polskiej świadomości, bo po prostu głupotą byłoby z niego nie skorzystać 😉 W dalszej części dowiesz się, jak działa to urządzenie.

Zalane mieszkanie – nigdy więcej!

Urządzenie WaterFuse z przeznaczeniem do prywatnych mieszkań chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę. Po prostu wyłącza dopływ wody, która zostaje wykryta przez czujnik. Wystarczy, że umieścisz taki czujnik wilgotności w szafce wodociągowej i na przykład pod zmywarką. Urządzenie w szafce wykryje wyciek i odetnie dopływ wody. A ten pod zmywarką (czy też zlewem) wykryje, wyłączy się i zaalarmuje, jeśli zdiagnozuje wyciek.

Inteligentny system

WaterFuse stworzony dla mieszkań

Na pewno nie muszę ci mówić, jakie niedogodności i koszty czekają cię, jeśli dojdzie do wycieku wody. Nawet po wysuszeniu mieszkania może dojść do rozwoju pleśni, której bardzo ciężko jest się pozbyć. Ta niebezpieczna substancja może prowadzić do alergii i innych problemów zdrowotnych.

Domek letniskowy pod ochroną

To takie miejsce, które odwiedza się raz na jakiś czas. Latem przyjeżdżasz tam z rodziną, przyjaciółmi lub sam, żeby porządnie odpocząć. Na pewno ostatnią rzeczą, jaką chciałbyś zobaczyć po długiej nieobecności są zalane wnętrza.

Urządzenie WaterFuse

dedykowane domkom letniskowym

Kolejne urządzenie WaterFuse w prosty sposób pozwala na odłączenie wody, kiedy wychodzisz z domku. Nie musisz zakręcać każdego kurka osobno i masz pewność, że system nie zapomni o wyłączeniu dopływu 😉 Czujnik ma też inną, ważną funkcję – wyłączy wodę, jeśli zaistnieje ryzyko uszkodzenia instalacji przez zamarznięcie. Co niestety często się zdarza, kiedy nie mamy możliwości codziennego doglądania i pilnowania domu.

Dom jednorodzinny bez ryzyka zalania

Bywa tak, że domy jednorodzinne posiadają ukryte uszkodzenia, które “odzywają się” dopiero po latach użytkowania budynku. Czujnik WaterFuse Villa wykryje wycieki wody i wyłączy główną linię wodną, jeśli coś będzie nie tak.

Kolejnym plusem systemu jest fakt, że montaż jest prosty dla profesjonalnego hydraulika. Do zestawu jest dołączony kompatybilny zasilacz i intuicyjna instrukcja obsługi. WaterFuse daje ci same korzyści – pozwala zaoszczędzić pieniądze, czas i dba o bezpieczeństwo wszystkich domowników. TUTAJ przeczytasz więcej na temat dedykowanych systemów. Dawkę wiedzy dostałam od:


Studio Dago – dystrybutor Polska – doradztwo, sprzedaż
kontakt dla klientów indywidualnych: zamowienia@studiodago.pl
oraz dla klientów instytucjonalnych: inwestycje@studiodago.pl
tel. 58 58 58 58 3
www.studiodago.pl


A skoro o oszczędzaniu i bezpieczeństwie mowa, przyda się jeszcze wiedza na temat energooszczędnych drzwi. TUTAJ przeczytasz o nich więcej.

Tags from the story
Więcej od Sara Duszyńska

Kolory Roku Pantone 2021. Farby ścienne

Żółty i szary - te kolory zawładną 2021 rokiem. I o ile...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *