Znaki zodiaku i kolory – który jest dla Ciebie? Część I

Znaki zodiaku i kolory wnętrz - który jest dla Ciebie? Część I
Znaki zodiaku i kolory wnętrz - który jest dla Ciebie? Część I
Wierzysz w horoskopy? Podobno to, pod jakim znakiem zodiaku się urodziliśmy - rzutuje na nasz charakter. A my mamy wpływ na to, by dzięki astrologicznej wiedzy żyć lepiej ;)

Nawet, jeśli jesteś sceptyczny – wybierz się ze mną w tę ezoteryczną podróż i sprawdź, czy twoje mieszkanie zostało urządzone zgodnie z wolą gwiazd 😉 Dziś przedstawię ci znaki zodiaku i kolory, dzięki którym (podobno!) będzie ci się mieszkać lepiej, a twoja osobowość nabierze głębi. Zaczynamy od sześciu znaków!

Ognisty baran

Chociaż mówi się, że ktoś jest potulny jak baranek – rzadko kiedy osoby spod tego znaku są ugodowe i subtelne. Dlatego tak dobrze czują się w otoczeniu intensywnej, zmysłowej czerwieni. Ma być prowokacyjnie i żywo! Baranom poleca się nie tylko delikatne dodatki w tym kolorze, ale również masywne meble i całe ściany. Jak szaleć, to szaleć!

Bezpieczny byk

znaki zodiaku i kolory

Natura byka wydaje się być zadziorna i charakterna. Jednak czerwona płachta to dla niego zbyt wiele, więc najlepiej odnajdzie się w kolorach ziemi, natury. Zieleń, brązy i beże to barwy występujące naturalnie w przyrodzie, kojące zmysły i uspokajające. A tego bykom często brakuje.

Promiennie bliźnięta

znaki zodiaku i kolory

Osoby spod tego znaku lubią, kiedy się dzieje! Wnętrza, w których mieszkają powinny być ciepłe i radosne. Czyli takie, jak bliźnięta. Żółty kolor słońca dodaje im energii (której swoją drogą mają czasami zbyt wiele ;)) i nastraja do psot. Idealne kolory dodatków do ich wnętrz to również zalotny róż i żywy odcień świeżej trawy.

Rodzinny rak

Mówi się, że rakom ciężko jest dogodzić. Szczególnie wówczas, gdy wyfruwają z ukochanego, rodzinnego gniazda i wiją własne. Współmałżonek musi dwoić się i troić, żeby dorównać gospodarności mamy albo zaradności taty. Dlatego, kiedy już rak się trochę zacietrzewi, to ucieka w cień. Więc najlepiej czuje się w dość mrocznych i szarych wnętrzach.

Król lew

znaki zodiaku i kolory

A że królowi trzeba oddać, co królewskie – lwy najchętniej cały dzień taplałyby się w złocie 😉 Błyszczące, szlachetne dodatki, tkaniny przetykane złotymi nićmi to elementy, dzięki którym lwy czują, że żyją. No, w ostateczności, jeśli finanse uszczuplone o kolejne dostojne dekoracje już nie dają rady, osoby spod tego znaku zadowolą się również odcieniem soczystej pomarańczy.

Rozmarzona panna

Panny, zarówno te kobiece, jak i całkiem męskie – lubią pobujać w obłokach, ale też trochę… pozrzędzić. Dlatego wszystko, co je otacza powinno łagodzić nastrój i subtelnie podnosić na duchu. Poza jasnym błękitem, panny polubią też szarości oraz odcień brzoskwini, który z sukcesem rozchmurzy ich oblicze 😉

Na dziś to tyle. Jeśli nie wspomniałam o twoim znaku, to nic straconego. niebawem kolejna część mojego subiektywnego horoskopu wnętrzarskiego!
A jeżeli w tym zestawieniu znalazła się informacja o tobie – koniecznie daj znać, czy trafiłam w twój gust. Znaki zodiaku i kolory we wnętrzach powinny się lubić i wspierać. Mam nadzieję, że mi się to udało 🙂

Więcej od Sara Duszyńska

Kamień naturalny w łazience – jaki wybrać?

Nieprzemijające piękno kamienia naturalnego od lat inspiruje projektantów wnętrz. Szczególnie łazienka jest...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *