Znaki zodiaku i kolory – który jest dla Ciebie? Część I

Znaki zodiaku i kolory wnętrz - który jest dla Ciebie? Część I
Znaki zodiaku i kolory wnętrz - który jest dla Ciebie? Część I
Wierzysz w horoskopy? Podobno to, pod jakim znakiem zodiaku się urodziliśmy - rzutuje na nasz charakter. A my mamy wpływ na to, by dzięki astrologicznej wiedzy żyć lepiej ;)

Nawet, jeśli jesteś sceptyczny – wybierz się ze mną w tę ezoteryczną podróż i sprawdź, czy twoje mieszkanie zostało urządzone zgodnie z wolą gwiazd 😉 Dziś przedstawię ci znaki zodiaku i kolory, dzięki którym (podobno!) będzie ci się mieszkać lepiej, a twoja osobowość nabierze głębi. Zaczynamy od sześciu znaków!

Ognisty baran

Chociaż mówi się, że ktoś jest potulny jak baranek – rzadko kiedy osoby spod tego znaku są ugodowe i subtelne. Dlatego tak dobrze czują się w otoczeniu intensywnej, zmysłowej czerwieni. Ma być prowokacyjnie i żywo! Baranom poleca się nie tylko delikatne dodatki w tym kolorze, ale również masywne meble i całe ściany. Jak szaleć, to szaleć!

Bezpieczny byk

znaki zodiaku i kolory

Natura byka wydaje się być zadziorna i charakterna. Jednak czerwona płachta to dla niego zbyt wiele, więc najlepiej odnajdzie się w kolorach ziemi, natury. Zieleń, brązy i beże to barwy występujące naturalnie w przyrodzie, kojące zmysły i uspokajające. A tego bykom często brakuje.

Promiennie bliźnięta

znaki zodiaku i kolory

Osoby spod tego znaku lubią, kiedy się dzieje! Wnętrza, w których mieszkają powinny być ciepłe i radosne. Czyli takie, jak bliźnięta. Żółty kolor słońca dodaje im energii (której swoją drogą mają czasami zbyt wiele ;)) i nastraja do psot. Idealne kolory dodatków do ich wnętrz to również zalotny róż i żywy odcień świeżej trawy.

Rodzinny rak

Mówi się, że rakom ciężko jest dogodzić. Szczególnie wówczas, gdy wyfruwają z ukochanego, rodzinnego gniazda i wiją własne. Współmałżonek musi dwoić się i troić, żeby dorównać gospodarności mamy albo zaradności taty. Dlatego, kiedy już rak się trochę zacietrzewi, to ucieka w cień. Więc najlepiej czuje się w dość mrocznych i szarych wnętrzach.

Król lew

znaki zodiaku i kolory

A że królowi trzeba oddać, co królewskie – lwy najchętniej cały dzień taplałyby się w złocie 😉 Błyszczące, szlachetne dodatki, tkaniny przetykane złotymi nićmi to elementy, dzięki którym lwy czują, że żyją. No, w ostateczności, jeśli finanse uszczuplone o kolejne dostojne dekoracje już nie dają rady, osoby spod tego znaku zadowolą się również odcieniem soczystej pomarańczy.

Rozmarzona panna

Panny, zarówno te kobiece, jak i całkiem męskie – lubią pobujać w obłokach, ale też trochę… pozrzędzić. Dlatego wszystko, co je otacza powinno łagodzić nastrój i subtelnie podnosić na duchu. Poza jasnym błękitem, panny polubią też szarości oraz odcień brzoskwini, który z sukcesem rozchmurzy ich oblicze 😉

Na dziś to tyle. Jeśli nie wspomniałam o twoim znaku, to nic straconego. niebawem kolejna część mojego subiektywnego horoskopu wnętrzarskiego!
A jeżeli w tym zestawieniu znalazła się informacja o tobie – koniecznie daj znać, czy trafiłam w twój gust. Znaki zodiaku i kolory we wnętrzach powinny się lubić i wspierać. Mam nadzieję, że mi się to udało 🙂

Więcej od Sara Duszyńska

Nowoczesne meble w odsłonie retro. O co chodzi?

Okres PRLu na pierwszy rzut oka może wydawać się ponury i nudny,...
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *